Sabah ve ATV satıldı

atv-sabah-satıldı-2013-1Sabah Gazetesi ve ATV televizyonu Kalyon İnşaat’a satıldı. Konuyla ilgili Rekabet Kurulu kararı da az önce yayınlandı.

EKONOMİ-Sabah Gazetesi ve ATV televizyonu Kalyon İnşaat’a satıldı. Konuyla ilgili Rekabet Kurulu kararı yayınlandı. Medya grubunun yeni sahibi Kalyon İnşaat oldu.

Rekabet Kurulu, Zirve Holding A.Ş.’nin, çeşitli oranlarda Turkuvaz Grubu şirketlerinin hisselerini Çalık Holding A.Ş., Çalık Turizm Kültür İnş. San. ve Tic. A.Ş., Gapyapı İnşaat A.Ş. ve Ahmet Çalık’tan devralması işlemine izin verdi.

Konu ile ilgili karar Kurulun internet sitesinde yayımlandı.

Kararda adı geçen ve Kalyon İnşaat’ın bağlı olduğu Zirve Holding’in İstanbul Ticaret Odası’na kaydı henüz 23 Ağustos 2013’te yapıldı. Şirket kurulmasının ardından sermaye artırımına gidildi. Şirketin sermayesi 50 bin liradan 380 milyon liraya (190 milyon dolar) çıkarıldı. Yönetim Kurulu Başkanı konumunda ise Ömer Faruk Kalyoncu bulunuyor.

Kalyon İnşaat, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında Katar, Rusya, Libya, BAE, Suudi Arabistan ve Irak gibi birçok ülkede yol, su ve üst yapı projelerini sürdürüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.