TFF Genel Kurulu'nda değiştirilmesi öngörülen teklif reddedildi

TFF Genel Kurulu’nda şike ve teşvik suçlarını düzenleyen 58. maddenin bir kereye mahsus değiştirilmesini öngören teklif reddedildi.
Küme düşme cezasının bir defalık puan silmeye çevrilmesi ile ilgili önerge reddedildi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun Olağanüstü Genel Kurul’unda çıkan ‘ret’ kararının ardından başkan Mehmet Ali Aydınlar’ın seçim kararı alması bekleniyor.
TFF Genel Kurulu’nda yaşanan sürpriz gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor… Yaşanan tartışmalar ve bölünmeler sonrası ilk sürpriz çıkış Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’den geldi.
Demirören “TFF yönetimi olağanüstü seçim kararı alsın” talebinde bulundu. Bunun üzerine “kabul edilmesi” planlanan “1 kereliğine af” çoğunluk tarafından reddedildi.
TFF Başkanı M.Ali Aydınlar sürpriz bir konuşma yaparak, genel kurula ve özellikle F.Bahçe camiasına sitem etti. “Görevi bırakmayı düşünüyorum” diyen Aydınlar yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelip seçim kararı alalım diyecek.
Demirören,’TFF’de seçime gidelim’
Ankara’daki Sheraton Otel’de düzenlenen olağanüstü genel kurulda konuşan Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, şok tekliflerde bulundu.
Yıldırım Demirören, yaptığı konuşmada, “Beşiktaşımız’ın onursal başkanı Süleyman Seba, ‘Şerefli ikincilikler, şampiyonluklardan daha önemlidir’ dedi. Bunu 8-0’lık Ankaragücü maçından sonra söyledi.
O günden bu güne geldik ve yine futbol adına aynı şeyleri tartışıyoruz. Bugün konuşma yapmayacaktım ama Altay Başkanı ‘önergeyi verenler bu işin içinde, vermeyenler dışında’ dedi.
O kadar basit değil kardeşim, dur ve yerini bil. Bundan önce Rizespor Başkanı da ‘taraftarla protesto edeceğiz’ dedi. Az önce iki kulübün başkanı birbiriyle yumruk yumruğa kavga ediyordu” dedi.
3 Temmuz tarihinden bu yana son derece önemli gelişmelerin yaşandığına değinen Demirören, “3 Temmuz dönemine gelelim. Türk futboluna hizmet etmiş başkan ve yöneticiler için operasyon yapıldı, buraya gelindi.
O günlerde Fenerbahçe yöneticisi Murat Özaydınlı, Mehmet Ali Aydınlar’ı arayıp bu işin gecikmesi için rica eti. Bugün başka şeyler konuşuyoruz. TFF Başkanı bombayı elinde buldu. Hiçbirimiz bunu beklemiyorduk.
Hepimizin ortak hedefi Türk futbolunu kurtarmak için en çabuk sürede karar almaktı. Alınacak karar camiaları memnun etmeyebilir, ama dünyada örneği olmayan şekilde şu an 8, 12’ye kadar gidecek kulüplerin adı anılıyor” ifadelerini kullandı.
Yıldırım Demiören, 8 takımın bu sürecin içinde olduğunu belirterek, “Maalesef Fenerbahçe’mizin adı en çok geçiyor. Çünkü reyting yoluyla gündem yaratmak için Fenerbahçe adı konuşuluyor. Hayır, 8 takım bu sürecin içinde.
O vakit bunu milat olarak görerek Türk futbolunun kurtarmak için adım atmalıyız. TFF yönetimi iyi niyeti ile bu güne geldi, bundan sonra gelinen noktada verilen önerge de aslında doğru değil. Çünkü kaos bitmiyor.
Kaos bitmiyorsa o zaman ne yapmak gerekirse yapmalıyız. Gerekirse önergeyi geri çekelim, TFF’yi güven tazelemeye çağıralım ve seçim kararı alalım. Başkan devam etmek istiyorsa etsin” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.