Galatasaray Başkanı Ünal Aysal: 'Umarım söylememiştir'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, liselileri hedef alan ağır sözleri nedeniyle camiadan büyük tepki alan eski Başkan Adnan Polat için, “Kendisine bunların doğru olup olmadığını soracağız. Umarım söylememiştir. Aksi durumda gereği yapılır” dedi
Galatasaray müthiş bir ivme yakalarken, Başkan Ünal Aysal’ın camiaya verdiği sportif başarı sözünün ilk sinyalleri de gelmeye başladı. Son olarak Orduspor deplasmanından da 3 puanla ayrılarak, üst üste 5. zafer haftasını yaşayan Cim-Bom’da, Başkan Aysal, MİLLİYET’e önemli tespitlerde bulundu. Aysal, “Yeni bir takımda uyuşma sorununun olması doğaldı. Yaşanan handikap da buydu zaten. Hoca iyi organize etti ve beraber oynama sorunu giderildi. Yine de kıvamına tam oturmadı. Sadece ümit verici şeyler oluyor. Şimdi bu form durumunu yakalamışken, ilk yarının sona ermesi ve lige verilen ara iyi olmadı” diye konuştu.
Teknik Direktör Fatih Terim’le Manisaspor maçından sonra bir araya geleceğini de belirten Ünal Aysal, transfer konusunda yol haritasını çıkaracaklarını aktardı.
Şanssız ifadeler
Aysal, eski Başkan Adnan Polat’ın, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la yaptığı telefon görüşmelerinde Galatasaray Liselileri hedef alan ağır ifadeleriyle ilgili olarak da, camiadan büyük tepkiler geldiğini anlatarak, “Bir kere gerçekten bunlar söylendi mi? Ki öyleyse eğer, çok ağır ve kabul edilemez. Eski başkanımıza yakışmayacak bir üslup ve şanssız ifadeler var. Biz hiçbir zaman ayrımcı yaklaşımları kabul etmedik, yanında da olmadık. Adnan Polat’a da bunların doğru olup olmadığını soracağız. Umarım kendisi söylememiştir. Aksi durumda gereği yapılır” diye konuştu. Aysal, son olarak kulübün sağlık sponsoru Medical Park’ın isteği üzerine yeniden görevine dönen doktor Burak Kunduracıoğlu’nun, Ordu’da kulübe yerine tribünde yer almasıyla ilgili olarak da, “O seviyede bir doktor zaten aşağıda oturmuyor. Fatih hoca da doktor konusu gündeme geldiğinde kulübün lehine hareket edeceğini bize söyledi” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.