Galatasaray kaptanı Sabri ve Fenerbahçe kaptanı Alex, basın toplantısı düzenledi

Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu ve Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, basın toplantısı düzenledi.
BT FUTBOL-Yeni Erzurum Stadı’nda yapılacak olan TFF Süper Kupa Finali öncesi Palandöken Kış Turizm Merkezi’ndeki Dedeman Ski Lodge Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Sabri Sarıoğlu, yarın yapılacak maç öncesi görüşlerini dile getirdi.
Sarıoğlu, karşılaşmanın Türkiye ligi şampiyonu ile Türkiye kupası şampiyonunu bir araya getirdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
”İnşallah güzel bir maç olur. İki ezeli rakip ama aynı zamanda ebedi dostların mücadelesi olacak. Sadece maçın güzelliklerinin konuşulduğu, kazananın tebrik edildiği, kaybedenin de bir o kadar da tebrik edildiği bir maç olmasını temenni ediyoruz.
Sonuçta bu bir maç. Her sonuç olabilir. Kaybedenin, kazananı tebrik ettiği güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Saha içerisinde biz elimizden geldiğince tansiyonu düşürmeye çalışacağız. Ben tansiyonun olduğunu da düşünüyorum. Sonuçta biz arkadaşız. Milli takımda olsun, lig boyunca olsun sürekli karşılaşıyoruz. Dışarda görüştüğümüz arkadaşlarımız var. Sahada yaşananların sahada kalacağı, güzel bir maç olması dileğiyle şimdiden rakibimiz Fenerbahçe’ye başarılar diliyorum.”
Fenerbahçe kaptanı Alex De Souza
Alex De Souza ise ”Saha içerisinde umarım ki bütün izleyenlere keyif veren bir karşılaşma olur. Bir şölen havasında maç olmasını umuyorum” dedi.
”Erzurum halkı adına ve aynı zamanda Türk halkı adına bir şölen havasında geçen bir maç olması” temennisinde bulunan Alex, ”Çünkü Galatasaray ile Fenerbahçe ezeli iki rakip, aynı zamanda ebedi dost olmalarının yanında bir kez daha karşılaşacaklar. Önemli olan dostluğun kazanması. Saha içerisinde umarım ki bütün izleyenlere keyif veren bir karşılaşma olur. Bir şölen havasında maç olmasını umuyorum” diye konuştu.
Daha sonra gazetecelerin sorularını yanıtlayan iki kaptan, bir gazetecinin ”Yarın buradan iki kaptan olarak kaybeden kazananı tebrik edecek mi? Bunun sözünü verir misiniz?” sorusunu cevaplandırdılar.
Galatasaraylı Sabri, ”Çoğu zaman bu dilekler hep lafta kalıyor. Ama inşallah bunun yarın ilk adımı atılır. Maçtan sonra iki tarafın da emeğine herkesin saygı duyması lazım. İnşallah bir ilki gerçekleştiririz. Kaybedenin kazananı tebrik ettiği güzel bir maç olur” dedi.
Alex De Souza da, ”Kendime bu sorunun uymadığını düşünüyorum. Ne zaman kaybetsek rakibi ilk tebrik edenlerden birisiyim. Özellikle bir kazanan, bir kaybeden mutlaka olacak. Kişisel olarak baktığımda kaybetmeyi de, kazanmayı da aynı şekilde değerlendiririm” diye konuştu.
Karşılamanın Erzurum’da oynanması
”Maçın Erzurum’da yapılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna karşılık Sabri Sarıoğlu, ”Burada bulunmak çok keyifli. Erzurum’a uzun yıllar önce gelmiştim. Tekrar Erzurum’da bulunmak benim için keyif verici. Bize gösterdikleri konukseverlikten dolayı tüm Erzurum halkına teşekkür ediyorum” dedi.
Alex ise ”Ben Erzurum’da bu maçı oynayacak olmaktan mutluluk duyuyorum. 2 sene önce de Şanlıurfa’da bir maç oynamıştık. Erzurum’da olmaktan dolayı takımım ve kendi adıma mutluluk duyuyorum. Buranın halkına ve güzelliğine yakışır bir maç olmasını umuyorum” diye konuştu.
Her iki takıma yapılan yeni transferlerle ilgili soru üzerine Sabri, ”Takımımıza katılan oyuncular gücümüze güç katacaktır. Ama yarın ki maç bir ölçü değil. Sonuçta lig uzun bir maraton. Herkes kendini favori görüyor. Ama yarın ki maçın lige bir yansıması olacağını düşünmüyorum” dedi.
Alex ise ”Türkiye’deki 9. sezonuma giriyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray lige her zaman favori giren iki takımdır. Bu maçın lige yansıyacağını zannetmiyorum. Sadece Fenerbahçe, Galatasaray değil, diğer takımların da başarılı olduklarını görüyorum. Bu sezon farklı bir şey olduğunu zannetmiyorum” diye konuştu.
Basın toplantısına birbirlerine sarılarak giren Sabri ve Alex, daha sonra Süper Kupa önünde basın mensuplarına poz verdiler.
Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/107382/super-kupa-oncesi-kaptanlar-konustu#ixzz23G0gI0FU

Leave a Reply

Your email address will not be published.