Gaziantepspor 0 – 0 Galatasaray

Gaziantepspor -Galatasaray-2014-1Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısının ilk haftasında deplasmanda Gaziantepspor ile karşı karşıya gelen Cimbom rakibiyle golsüz berabere kalırken, vasat bir futbol ortaya koydu.

İkinci yarıya “Her maçta 3 puan” parolası ve Fenerbahçe’nin puan kayıpları umudu ile başlayan Galatasaray, daha ilk maçta tökezledi! Sarı kırmızılılar, Gaziantep deplasmanında bekleneni veremedi ve doğru düzgün pozisyon bile üretemedeği maçta rakibiyle 0-0 berabere kaldı. Galatasaray böylece bir maçı eksik Fenerbahçe’nin 7 puan gerisinde kaldı. Galatasaray 2. yarının ilk maçında puan kaybederken Fenerbahçe Konya maçını kazanırsa iki takım arasında puan farkının 10’a çıkması ihtimali var.

Gaziantepspor: 0 Galatasaray: 0
STAT: Kamil Ocak

HAKEMLER: İlker Meral, Cem Satman, Hakan Şemişken

GAZİANTEPSPOR: Zydrunas Karcemarskas – Şenol Can, Kemal Tokak, Marius Stankevicius, Haris Medunjanin – Gilles Binya, Turgut Doğan Şahin (dk. 85 Ekrem Dağ), İbrahim Akın (dk. 78 Birol Hikmet), Serdar Özbayraktar – Mustafa Durak, Cenk Tosun

GALATASARAY: Fernando Muslera – Semih Kaya, Felipe Melo, Hakan Balta, Emmanuel Eboue (dk. 78 Ceyhun Gülselam) – Selçuk İnan, Emre Çolak (dk. 56 Nordin Amrabat), Sabri Sarıoğlu, Wesley Sneijder – Umut Bulut (dk. 64 Salih Dursun), Didier Drogba

SARI KART: Cenk Tosun

MAÇTAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

2. dakikada gelişen Gaziantepspor atağında orta alandan Serdar’a atılan pasta Serdar sağ çaprazdan ceza alanına girdi ama Hakan topu kornere gönderdi. 3’te sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunmanın müdahale ettiği topa Medunjanin, ceza alanı dışından vurdu ama top yandan dışarıya gitti. 4’te Galatasaray atağında Melo’nun ceza alanı dışından sert vuruşunu son anda Karcemarskas tokatladı. Ardından Umut’un kafa vuruşu yine kaleci Karcemarskas’ta kaldı.

9. dakikada bu kez gelişen Gaziantepspor atağında Turgut, sol kanatta rakiplerinden sıyrılıp ceza alanına girdi ve ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.11’de Gaziantepspor atağında rakip yarı alanda topla buluşan İbrahim Akın, rakibinden sıyrılıp uzak mesafeden kaleye şutunu çekti ama top dışarıya gitti. 12’de Etkili gelişen Galatasaray atağında Emre’nin pasıyla sol çaprazda topla buluşan Sneijder, ceza alanına girip pasını Umut’a verdi ama Umut’un kaleye şutu zayıf kaldı.

21. dakikadaki Galatasaray atağında rakip yarı alanın ortalarında topla buluşan Selçuk’un ceza alanındaki Drogba’ya pasında yerden seken topu kaleci Karcemarskas kontrol etti. 24’te Orta yuvarlak içinde rakibinden topu söküp alan Emre’nın savunma arkasına kolu yapan Drogba’ya pasında Drogba topla birlikte ceza alanına girdi ama Binya’dan sıyrılamadı. 26’da Galatasaray atağında Emre, rakip yarı alanda Binya’dan sıyrılmak isterken yerde kaldı. Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada savunmadan seken topa ceza alanı dışından Semih, çok sert vurdu ama top yandan dışarıya gitti.

28’de sağ kanattan gelişen Gaziantepspor atağında Serdar, Sabri’den sıyrılıp ceza alanına girmek isterken Sabri, topu kornere gönderdi. Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Muslera, topu kontrol etti.

32’de bir başka Galatasaray atağında sol kanatta topla buluşan Umut, ceza alanına koşu yapan Drogba’ya pasını attı ama top rakipte kaldı. 33’te bu kez gelişen Gaziantepspor atağında Serdar, sağ kanatta rakibinden sıyrılıp ceza alanına girmek istedi ama bu kez de Sabri’den sıyrılamadı. 34’te hızlı gelişen Galatasaray atağında sol kanatta topla buluşan Sneijder’in ceza alanına gönderdiği yüksek topa Eboue hareketlendi ama vuramadı ve yerde kaldı.

39’da Gaziantepspor’da Turgut Doğan, ceza alanı dışında topla buluştu ve kaleye şutunu çekti ama savunmaya çarpan top kornere gitti. 40’da sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada ceza alanı içinde tam bir karambol oluştu ve Galatasaray savunması topu uzaklaştırdı. 41’de Gaziantepspor’un etkili olduğu dakikalar. Bu kez sağ kanattan gelişen atakta Cenk’in ortasında son anda Muslera uzayarak topun sahibi oldu.

45’te sol kanattan gelişen Gaziantepspor atağında ceza alanına yapılan ortada Hakan Balta, yerden seken topa ters vurunca top direğin yanından dışarıya kornere gitti. İlk yarı golsüz sona erdi.

İlk yarı sonucu: Gaziantepspor 0 Galatasaray 0

48’de sol kanattan etkili gelişen Gaziantepspor atağında Turgut, ceza alanına girdi ama pasında araya giren Semih topu kornere gönderdi. Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Binya’nın kafa vuruşu üstten dışarıya gitti. 51’de kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunmanın karşıladığı topa ceza alanı dışından Mustafa vurdu ama top Muslera’da kaldı.

57’de sol kanattan kontra atağa çıkan Galatasaray’da Amrabat hızla ceza alanına girdi ama Binya son anda topu kornere gönderdi. Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı. 62’de sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Sabri’nin ceza alanına ortasında kafalardan seken topu Selçuk kontrol edip kaleye şutunu çekti ama top yandan dışarıya gitti. 64’te bu kez gelişen Gaziantepspor atağında İbrahim’in pasında topla buluşan Mustafa’nın uzak mesafeli vuruşunda top yandan dışarıya gitti.

Sol kanattan etkili gelişen Galatasaray atağında Salih’in ceza alanına ortasında savunma topa müdahale etti. Ardından sağ kanatta Sneijderi topla buluştu ama ortasında herkesi aşan top dışarıya gitti. 69’da bu kez sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Hakan’ın ortasında savunmanın müdahale ettiği topu Melo, ceza alanına çevirdi ama top doğrudan dışarıya gitti. 70’te orta alanda Selçuk’un kısa düşen pasında araya giren Mustafa, ceza alanına kadar gitti ama ayağı kayınca Galatasaray savunması topu uzaklaştırdı.

71’de sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Sneijder, ceza alanına girip Salih’e pasını verdi. Salih’in bir kez daha Sneijder’e pasında Sneijder’in vuruşu çok kötüydü. 72’de Gaziantepspor karşı atağında Mustafa’nın İbrahim’e ara pasında İbrahim karşı karşıya kaldı ama ofsayt bayrağı da kalktı. 76’da etkili gelişen Galatasaray atağında Amrabat’ın sağ kanattan yerden ortasında Drogba vurdu ama top kaleci Karcemarskas’ta kaldı.

86’da sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Salih’in ceza alanına ortasında savunma topu uzaklaştırdı. 90’da Galatasaray, rakip yarı alandan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunmanın karşıladığı topa Melo vurdu ama top yandan dışarıya gitti. 3 dakikalık uzatmada da gol olmayınca karşılaşma başladığı gibi sona erdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.