Kardemir Karabükspor 0 – 0 Galatasaray

Kardemir Karabükspor -Galatasaray-2014-1Deplasman karnesi çok zayıf olan, son 3 dış saha maçını kazanamayan Cimbom, Karabük’te de takıldı. Rakibi ile golsüz berabere kalıp şampiyonluk umutlarını iyice azalttı.

Kardemir Karabükspor: 0 Galatasaray: 0

STAT: Dr. Necmettin Şeyhoğlu

HAKEMLER: İlker Meral, Volkan Narinç, Hakan Yemişken

KARABÜKSPOR: Waterman – Mabiala, Erdem, Murat, İshak Doğan – Sow, Jones Carioca (dk. 77 Jugurtha Hamroun), Furkan Özçal ((dk. 90+7 Onur), Musa Nizam- Erkan Kaş (dk. 84 İlhan Parlak), Michael Eneramo

GALATASARAY: Fernando Muslera – Sabri Sarooğlu, Semih Kaya (dk. 46 Aurelien Chedjou), Hakan Balta, Telles – Yekta Kurtuluş (dk. 76 Umut Bulut), Melo, Selçuk İnan, Sneijder – Burak Yılmaz, Didier Drogba (dk. 89 Ceyhun Gülselam)

GOLLER:

SARI KARTLAR: Mabiala, Erkan Kaş / Selçuk İnan, Chedjou

MAÇTAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

2. dakikada gelişen Karabükspor atağında rakip yarı alanda sağ iç koridorda topla buluşan Sow, Yekta’nın müdahalesiyle yerde kaldı. Kullanılan serbest vuruşta Erdem’in doğrudan kaleye gönderdiği top kaleci Muslera’da kaldı. 4. dakikadaki Galatasaray atağında sol kanatta topla buluşan Sneijder’in ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

6. dakikada Karabükspor atağında Erdem’in pasında sol kanatta topla buluşan İshak topu ceza alanına ortalamak istedi ama top dışarıya gitti. 8. dakikada Galatasaray atağında Sneijder’in uzun pasında topla buluşan Drogba, ceza alanına girip şutunu çekmek istedi ama iki savunma önüne perde olunca top savunmadan döndü. 9’da sol kanattan gelişen Karabükspor atağında Eneramo, rakiplerinden sıyrılmak isterken top Burak’ın eline çarptı. İshak, kullandığı serbest vuruşta topu ceza alanına ortaladı ama Eneramo’nun kafa vuruşu yandan dışarıya gitti.

11. dakikada gelişen Galatasaray atağında rakip yarı alanda sağ iç koridorda topla buluşan Melo, Musa’dan sıyrılmak isterken yerde kaldı. Kullanılan serbest vuruşta Telles’in Drogba’ya yerden pas denemesinde Drogba topa yetişemedi.

17’de Galatasaray gole çok yaklaştı. Melo’nun ceza alanına ara pasında Burak topu aldı ama karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ama Waterman’a çarpan top yavaşladı ve Erdem topu kornere gönderdi. 19. dakikada sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunmanın karşıladığı topu Sneijder bir kez daha ortaladı ama Drogba’nın yakın mesafeden kafa vuruşu az farkla dışarıya gitti.

22. dakikada sol kanattan üst üste kullanılan iki köşe vuruşu sonrasında savunma toplara müdahale eden taraf oldu. 23’te rakip yarı alanda ceza alanına yakın bir noktada topla buluşan Drogba, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı. Kullanılan serbest vuruşta Drogba’nın kaleye şutu Waterman’da kaldı.

30. dakikada sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Sabri’nin ceza alanına ortasında savunmanın müdahale ettiği topa Selçuk vurdu ama top Waterman’da kaldı. 31’de Galatasaray atağında Drogba’nın ceza alanına hareketlenen Yekta’ya pasında savunma topu kornere gönderdi.

33’te sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Sneijder’in ceza alanına ortasında Burak topu Melo’ya indirdi ama Melo topa hareketlenmedi. 34’te Bu kez gelişen Karabükspor atağında ceza alanı dışında topla buluşan Musa’nın uzak mesafeden sert şutu üstten az farkla dışarıya gitti. 37’de ceza alanına yapılan ortada Telles’in düzelttiği topa Sneijder ceza alanı dışından vurdu ama top farklı şekilde dışarıya gitti. 39’da etkili gelişen Karabükspor atağında İshak’ın sol kanattan ceza alanına ortasında seken topu Muslera topun sahibi oldu.

41. dakikada orta alanda topla buluşan Sneijder’in ceza alanına uzun gönderdiği topu Drogba kontrol etmek istedi ama savunma topu uzaklaştırdı. 42’de hızlı gelişen Karabükspor atağında Carioca’nın ceza alanına yerden pasında Eneramo topa dokunamadı ve Muslera topun sahibi oldu.

43’te Galatasaray gole çok yaklaştı. Ceza alanı içi sol çaprazda topla buluşan Drogba, rakibinden sıyrılıp kale sahasına topu yükseltti ama Burak boş kaleye topu gönderemedi. Burak bu pozisyonda bir de penaltı bekledi ama oyun devam etti. 44’te bir başka Galatasaray atağında Sneijder’in ceza alanına ortasında Burak topa vurmak istedi ama başarılı olamadı.

İlk yarıda gol olmadı.

İlk yarı sonucu: Kardemir Karabükspor 0 Galatasaray: 0

48. dakikada orta alanda Burak topu kaptırdı ve Karabükspor tehlikeli bir atak geliştirdi. Ceza alanına atılan ara pasında Eneramo topa hareketlendi ama Muslera zor da olsa topun sahibi oldu.

53’te Galatasaray yarı alanında gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Carioca, Telles’e faul yaptı. 55’te Galatasaray atağında Drogba’ya uzun gönderilen topta Drogba, Murat’tan sıyrılmak istedi ama başarılı olamadı.

63. dakikada sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Sneijder’in ortasında Furkan topa eliyle müdahale etti. Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada Chedjou’nun kale sahasına indirdiği topa Melo dokundu ama top üstten dışarıya gitti. 67’de sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Telles’in orta yapmak istediği topu savunma taca gönderdi. 70’te etkili gelişen Karabükspor atağında Eneramo’nun ara pasına Carioca hareketlendi ama Muslera çıkıp topu aldı. 71’de sarı kırmızılılar rakip ceza alanına yakın bir noktadan hafif sol çaprazdan serbest vuruş kullandı. Sneijder’in kaleye vuruşunda top yandan dışarıya gitti.

79’da Galatasaray sol kanattan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Waterman topun sahibi oldu. 80’de bir başka Galatasaray atağında Selçuk’un ceza alanına yükselttiği topu savunma karşıladı. 81’de Karabükspor atağında ceza alanına yakın bir noktada Sow’a faul yapan Selçuk sarı kart gördü. Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada Murat’ın kafa vuruşu dışarıya gitti.

86’da Sarı kırmızılı ekibin atağında Melo’nun oldukça uzak mesafeden şutu farklı şekilde dışarıya gitti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.