Mancini, Juventus ile ilgili İtalyan basınına konuştu

Mancini-İstanbul-3Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Juventus mücadelesi ile ilgili İtalyan basınına konuştu.

FUTBOL-Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Juventus ile oynanacak kritik maç öncesinde İtalyan basınına özel açıklamalarda bulundu. Mancini Juventus’a beraberliğin yetmesinin kendisini endişelendirdiğini belirtirken, Pirlo’nun yokluğu ile ilgili konuştu ve taraftarlara da ayrı bir parantez açtı.

“SAKİNLİĞİ KORUMAYA İHTİYACIMIZ OLACAK”

Karşılaşma ile ilgili öngörülerini paylaşan Mancini, “Torino’da, iyi bir maç çıkardık ve bu bizim grubu tekrar açık hale getirmemizi sağladı. Bu sayede bugün gruptan çıkmak için bir mücadele oynuyoruz ve şimdiye kadar iyi iş çıkardık. İnanıyorum ki; bu tarz gergin bir maçta sakinliği korumaya ihtiyacımız olacak. İlk olarak yapmamız gereken, sahaya çıkıp, her şeyimizi vermek olacak. Evimizde oynuyoruz ve bu futbolda büyük bir avantaj. Ancak yine futbolda her şey olabilir.” dedi.

“MUHTEŞEM TARAFTARLARIMIZ VAR”

Onu endişendiren konunun ne olduğunu söyleyen İtalyan hoca, “Beni endişelendiren ne mi? Juventus’un beraberlikte bile gruptan çıkıyor olması… Juventus’a büyük saygı duyuyoruz, Avrupa’nın en iyi takımlarından biri, her sene büyüyor. Bu yüzden bizim için zor bir maç olacak. Ancak Buffon’un da dediği gibi bizim muhteşem taraftarlarımız var, gerçekten sıradışılar ve bunun böylesine önemli bir maçta bize yardım edeceğini düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı.

“PIRLO YOKSA BİLE…”

Pirlo’nun yokluğunu değerlendiren 49 yaşındaki antrenör, “Pirlo’nun yokluğu kesinlikle işimize gelecek. Pirlo kilit bir oyuncu, oyunun temposunu ayarlayan bir isim. Ancak buna rağmen Pirlo yoksa bile Vidal, Marchisio ve Pogba var. Bu yüzden Juventus orta sahada kötü diyemeyiz.” diye konuştu.

MANCINI’DEN INTER YORUMU…

Inter’in yeni yapılanması ile ilgili konuşan çalıştırıcı, “Inter muhteşem bir kulüp ve büyük kulüpler her zaman üst sıralarda olmalı. Bizim de başarılı olamadığımız dönemler oldu. Yeni başkan Thohir’i bizzat tanımıyorum, ancak Inter’i birkaç yıl öncesinde olduğu seviyeye taşıyacak hırsı olduğunu düşünüyorum.” şeklinde yorum yaptı.

BALOTELLI’YE TAVSİYE!..

Eski öğrencisi Balotelli’ye bir tavsiyesi olup olmadığı sorulan Mancini, “Balotelli’ye tavsiyem, yazılanlara ya da söylenenlere kulak asmadan normal bir hayat yaşaması. O müthiş bir çocuk, bu yüzden profesyonel yaşamı ağırbaşlılık ve sakinlik ile geçmeli.” cevabı ile röportajı noktaladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.