4 bin metre yükseklikte mutlak bir faciayı önlediler

James Lee-Wiltshire-2014-1Havada başka bir paraşütçü ile çarpışan sporcu bilincini kaybedip düşüşe geçti. Sporcuyu yere çakılmak üzereyken diğer paraşütçüler kurtardı.

İngiltere’nin Wiltshire kentine bağlı Netheravon üzerinde hava dalışı yapmak üzere uçaktan atlayan James Lee adlı sporcu atladıktan saniyeler sonra, 4 bin metre yükseklikte başka bir sporcuyla çarpışarak bilincini kaybetti.

Sporcu bilincini yitirmiş bir halde yere çakılmak üzere hızla düşerken, çarpışmayı gören ve arkadaşlarının bilincini yitirdiğini anlayan iki dalış sporcusu kendi paraşütlerini açmaktan vazgeçip dalışa geçerek hızla Lee’nin yanına ulaştı.

El işaretleriyle Lee’e iyi olup olmadığını soran sporcular cevap alamayınca diğer sporculara bölgeden uzaklaşmalarını söyledikten sonra, Lee’nin rastgele yuvarlanarak düşmesini önleyip dengesini sağladılar ve paraşütünü açarak mutlak bir faciayı önlediler. Lee, paraşütünün açılmasından sonra yarı bilincini kaybetmiş halde yere indi.

Yere indikten sonra ambulansla hastaneye kaldırılan Lee’nin başında yarılma olduğu tespit edilirken, sporcunun çarpışma anını ve arkadaşlarının kendisini kurtarma çabalarını hatırlamadığı anlaşıldı. Gökyüzündeki mucize anları ve arkadaşlarının yardım çabaları Lee’nin kaskındaki kameraya böyle yansıdı. DHA

Leave a Reply

Your email address will not be published.