ABD'de eşcinseller Chick-Fil-A restoranlarını protesto etti

Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok eyaletinde eşcinsel evliliğe karşı olan yüzlerce kişi Chick-Fil-A adlı fast food zincirine ait restoranlara akın etti. Chick-Fil-A’in sahibi Dan Cathy’nin, İncil’deki aile tanımına destek verdiğini belirttiği açıklamasına, eşcinseller sert tepki gösterirken, muhafazakar kesim ise destek verdi.
BT GLOBAL-Bazıları da, Cathy’nin ifade özgürlüğü hakkını kullandığını belirtti: “Burada sansüre karşı bir protesto yapılması beni gerçekten şaşırttı. Burada gösteri yapan kişilerin hoşgörüden yana olduklarını düşünmüştüm. Nefretin, bir aile değeri olmadığını söylüyorlar ancak orada duyduklarınız, nefreti gösteriyor.”
Chick-Fil-A’a ait Los Angeles’taki bir restoranın önünde toplanan eşcinsel hakları savunucuları, Dan Cathy’nin açıklamalarını protesto etti. Eşcinseller, bunun hoşgörüsüzlük olduğunu savundu: “Bence bu çok saçma. Bu hoşgörüsüzlüğün en kötüsü. Böyle birşeyin televizyonda, radyoda ve internette yer alması bana çok berbat geliyor.”
Amerika’da eski başkan adaylarından Rick Santorum “geleneksel değerleri” destekleyen kişilere, Chick-Fil-A restoranlarında yemek yemeleri çağrısında bulunmuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.