Cambridge Düşesi Middleton kız çocuğu dünyaya getirdi

Kate-Middleton-doğum-2015-3Cambridge Düşesi Kate Middleton kız çocuğu dünyaya getirdi
Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın yerel saatle 8:34’de, hastaneye giriş yaptıktan 2.5 saat sonra, sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdiğini açıklandı.
Kensington Sarayı konu ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında hem düşesin hem de bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.
Londra’nın Paddington Semti’ndeki St Mary Hastanesi’nde gerçekleşen doğumda Prens William’ın da hazır bulunduğu açıklandı. Yetkililer doğum haberinin ilk olarak bebeğin babaannesi Kraliçe Elizabeth’e ulaştırıldığını ve hem Kraliyet Ailesi’nin hem de Middleton Ailesi’nin “çok mutlu olduğunu” belirtti.
Küçük prenses taht sıralamasında, dedesi Prens Charles, babası Prens William ve ağabeyi Prens George’un ardından dördüncü olacak.
Bebeğe verilecek isim henüz açıklanmadı. Anketlerde bebeğin kız olması durumunda Alice, Charlotte ya da Diana adını taşıyacağı tahmin ediliyordu.
***
Cambridge Düşesi Middleton doğum için hastanede
Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın doğumu başladı. Kraliyet bebeğinin cinsiyeti henüz açıklanmadı.
Düşes’in yerel saatle 06:00’da St. Mary Hastanesi’ne otomobille götürüldüğü belirtildi. Middleton’a Prens William da eşlik etti. Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, “doğumun normal ilerlediği” duyuruldu.
Kate Middleton’ın hastaneye kaldırıldığı duyulur duyulmaz St. Marry Hastanesi’nin önüne bir medya ordusu yığıldı.
İngiltere Başbakanı David Cameron resmi Twitter adresinden doğumla ilgili, “Bugün ikinci çocuğunu dünyaya getirecek Cambridge Düşesine en iyi dileklerimi sunuyorum. Tüm ülke iyi dileklerini sunuyor” diye yazdı.
İngiltere kraliyet tahtının dördüncü sıradaki varisi olacak bebeğin cinsiyeti bilinmiyor. Kraliyet bebeğinin doğumu hem geleneksel şekilde, hem de sosyal medya aracılığıyla duyurulacak. Çok sayıda basın mensubu bebeğin ilk fotoğrafını çekmek için hastanenin önünde beklerken, kraliyet bebeğinin cinsiyeti ve ismi gibi konularda şimdiye kadar birçok iddia oyunu oynandı.
HEMEN GELENEKSEL HEM MODERN
Kraliyet geleneğine göre, doğumdan sonra bebeğin cinsiyeti ve kilosu Buckingham Sarayı’nın önüne konulan belgeyle kamuoyuyla paylaşılacak. Kraliyet yetkilileri bu belgeyi, çok sayıda basın mensubunun da bekledeği hastanenin önündeki arabaya verecek ve belge Buckingham Sarayı’na ulaştırılacak. Belgenin Buckingham Sarayı’na ulaştırılması ve Kraliçe’nin doğumla ilgili bilgilendirilmesinin ardından, bebeğin cinsiyeti kamuoyuna duyurulacak.
Geleneksel yöntemin dışında ayrıca Kensington Sarayı basın mensuplarının e-posta gönderecek ve yine saray resmi Twitter adresinden doğumu duyuracak.
Cambridge Dükü William ile eşi Kate’in ilk bebekleri 22 Temmuz 2013’te Londra’daki St. Mary’s Hastanesi dünyaya gelmiş ve bebeğe “George Alexander Louis” ismi verilmişti. Çift, 29 Nisan 2011’de Westminster Katedrali’nde görkemli bir törenle evlenmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.