Fransa ile Kıbrıs Rum yönetimi,işbirliği programı imzalandı

Kıbrıs Rum yönetimi ile Fransa, silahlı kuvvetler arasında 2012 yılını kapsayan işbirliği programı imzalandı. Programın detayına ilişkin açıklama yapılmadı.
Rum radyosunun haberine göre, Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Komutanı Korgeneral Stilianos Nasis’in davetiyle Rum tarafına giden Fransa Silahlı Kuvvetler Genelkurmaylığı Komutan Yardımcısı Amiral Philippe Combes, Rum yönetimi Savunma Bakanı Dimitris İliadis ile görüştü.
İliadis, Combes ile görüşmesinin ardından, ziyaretin iki ülke arasındaki savunma işbirliği çerçevesinde gerçekleştiğini ve iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasında işbirliği programı imzalandığını söyledi.
”Combes’un ziyaretinin iki ülke, iki ülkenin hükümetleri ve özellikle de savunma bakanlıkları ile silahlı kuvvetleri arasındaki iyi ilişkilerin tasviri olduğunu” ifade eden İliadis, iki ülkenin ortak tatbikat yapıp yapmayacağı konusunda detay vermedi ve sadece işbirliği programının iki ülkenin savunma bakanlıkları ile silahlı kuvvetlerinin yetkisi dahilindeki konuları içerdiğini söylemekle yetindi. (AA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.