Hollande-Trierweiler çifti tatile trenle çıktı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, selefi Nicolas Sarkozy’nin lüks tatillerini unutturmak için tatile trenle çıktı. Hollande’ın Cumhurbaşkanlığı yazlığında geçireceği tatili görüntülemek isteyen paparazzilerse pusuya yattı.
BT AVRUPA-Zenginlerin lüks yatlarına özel uçağı ile tatile giden Sarkozy’nin tersine, devlet yazlığına trenle giden Hollande, Sarkozy’nin partisi UMP’lileri öfkelendirdi.
UMP Genel Sekreteri Sarkozy’e yakın isimlerden Geoffroy Didier, yazılı bir açıklama yaparak, “Eğer normal bir cumhurbaşkanıysak, elbette garda kameralardan oluşan bir duvar eşliğinde tatile trenle gideriz. Ama eğer gerçekten normal bir cumhurbaşkanıysak, hayatını kendi kazanan her normal Fransız gibi, tatil giderlerimizi de öderiz. Fransız vergi mükelleflerinin, Sayın Hollande ve sevgilisinin özel tatilini ödemesi için hiçbir neden yoktur” dedi.
Hollande’ın bu tavrının “uçaktan daha pahalıya mal olduğunu” dile getiren muhalefet, “Sadece büyük reklam peşinde” diye şikayet ediyor.
PAPARAZZİLER PUSUDA
Bu arada Fransa’nın turistik beldesi Var kentinde bulunan Cumhurbaşkanlığı yazlığı Bregançon Şatosu, kayalıklar üzerinde bulunan eski bir askeri merkezden 1968 yılında yazlık şatoya dönüştürüldü.
Şatonun özel bir plajı ve helikopter sahası bulunuyor. Ancak paparazziler için büyük bir avantaj sağlayan tümüyle dış gözleme açık plajda, daha önce de Carla Bruni, hamile olduğu dönemde, yüzerken görüntülenmişti.
Şimdi ülkenin tüm paparazzileri plajın karşısında, Hollande-Trierweiler çitfini görüntülemek için pusuda.

Leave a Reply

Your email address will not be published.