Merkel: korkusunun, yıldırımlı havada korunmasız kalmak olduğunu söyledi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, en büyük korkusunun yıldırımlı bir havada korunmasız kalmak olduğunu söyledi.
BT AVRUPA-Başbakan Merkel, “Süddeutsche Zeitung” gazetesinin yayınladığı bir ekte, Almanya’da tanınan 37 kişinin sorularına kısa yanıtlar verdi.
Merkel, ünlü oyuncu Katja Riemann’ın, en fazla neden korktuğu sorusuna karşılık, “Yıldırımlı bir havada korunmasız kalmak” şeklinde yanıt verirken, eski tenisçi Boris Becker’in, bir akşam partisine en fazla kimi çağırmak istediği şeklindeki sorusuna ”Akşam partileri düzenlemiyorum ama bir akşam yemeğine Vicente del Bosque’yi (İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü) davet etmek isterim” diye konuştu.
Oyuncu Christoph Maria Herbst’in, nasıl rahatladığını sormasına “Yürüyerek, yemek pişirerek, gülerek” karşılığını veren Merkel, Alman Milli Takımının kaptanı Philipp Lahm’ın, ulus için yaptığı kişisel fedakarlığının ne olduğunu sorması üzerine de, “Tanınmadan alış verişe gitmekten feragat etmem lazım” şeklinde yanıt verdi.
Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) genel başkanı da olan Merkel, sunucu Reinhold Beckmann’ın, Sosyal Demokrat Parti’li (SPD) Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft’ın en fazla neyini sevdiğini sorması üzerine “Onun da futbolu sevmesini” şeklinde espri yaptı. AA

Leave a Reply

Your email address will not be published.