Michael Jackson’a iki yeni taciz davası

Michael Jackson-tacizTaciz edildiklerini iddia eden iki kişi Jackson’ın 1.5 milyar dolarlık mirasından tazminat almak için dava açmaya hazırlanıyor
ABD’de Wade Robson (32) ve James Safechuck (36) isimli iki adam henüz çocukken “Pop’un kralı” lakaplı ünlü şarkıcı Michael Jackson tarafından defalarca taciz edildiklerini iddia etti ve 2009 yılında hayatını kaybeden ünlü sanatçının 1.5 milyar dolarlık mirasından tazminat almak için dava açmaya hazırlandıklarını açıkladı.
DAHA ÖNCE 200 MİLYON TAZMİNAT ÖDEMİŞ
Los Angeles Yüksek Mahkemesi yargıçlarından Mitchell Beckloff’un Salı günü Robson ve Safechunk’ın iddialarını dinleyeceği ve davanın kabul edilip edilmeyeceğine karar vereceği belirtildi. İkilinin avukatları Jackson’ın geçmişte taciz ettiği 20 kişiyi susturmak için toplam 200 milyon tazminat ödediğini de iddia etti.
CÜZDANI VERMİŞ
New York Post gazetesi konu ile ilgili haberinde Safechunk’un ünlü şarkıcı ile tanıştığında 8 yaşında olduğunu ve tacizlerin bu tarihten yaklaşık bir yıl sonra başladığını iddia ettiğini açıkladı. Dava dilekçesinde Jackson’ın Safechunk’a bir “evlilik cüzdanı” ve “alyans” verdiği ve bunları “sonsuz aşklarının bir simgesi olarak saklamasını söylediği” de belirtildi. Ayrıca Jackson’ın Safechunk’a sürekli kendisine eş kıyafetler giydirdiği ve onun beynini yıkayarak “aralarında yaşananların karşılıklı bir aşk ilişkisi olduğuna inandırdığı” da iddia edildi.
JUSTIN TIMBERLAKE VE BRITNEY SPEARS’IN KAREOGRAFI
Justin Timberlake ve Britney Spears’ın kareografı olarak çalışan Robson’ın ise henüz beş yaşında bir çocukken tanıştığı Jackson tarafından ünlü şarkıcının Neverland isimli çiftliğinde taciz edildiği iddia edildi. 2005 yılında Jackson’a karşı açılan taciz davasında ifade veren ve bu ifadesinde Jackson’ı savunan ve “Asla tacize uğramadığını” söyleyen Robson, “22 yıldır bir yalanı yaşadığını” söyledi ve ilk kez 7 yaşındayken ünlü şarkıcının tacizine uğradığını iddia etti.
New York Post, eğer dava kabul edilirse Michael Jackson’ın hizmetçiliğini yapan Blanca Francia isimli kadının da Jackson’ı 9 yaşındaki Robson’la birlikte duş alırken ve onunla yarı çıplak yataktayken gördüğüne dair ifade vereceğini de açıkladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.