Murdoch’un Tony Blair’in ‘Sun Valley’e katılmasını engellediği ortaya çıktı

Blair-Murdoch-Wendy Deng-2013-1Medya devi Rupert Murdoch’un eski karısı Wendy Deng ile bir ilişki yaşadığı iddia edilen İngiltere eski Başbakanı Tony Blair’in, temmuz ayında ABD’de gerçekleştirilen dünyanın en saygın medya konferansı Sun Valley’e katılmasını engellediği ortaya çıktı.

DÜNYA-Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ve Microsoft patronu Bill Gates’in de hazır bulunduğu konferansa katılmak için yüksek bir ücret alan Blair’e son dakikada “Murdoch istemediği için konferansa katılamayacağının bildirildiği” açıklandı.

2007 yılında Başbakanlık görevini Gordon Brown’a devretmesinden bu yana her yıl konferansa katılan Blair’in Murdoch’un hamlesini “kişisel bir saldırı” olarak algıladığı da iddia edildi.

DENG’DEN “AŞK İTİRAFI” NOTU
Blair’in Sun Valley’e Murdoch’ın vetosu nedeniyle katılamadığı iddiaları ertesinde İngiliz Daily Mail gazetesi de Deng’in “Blair’e olan sıcak duygularını” itiraf ettiği özel bir notu ele geçirdiklerini açıkladı.
Gazete 44 yaşındaki Deng’e yakın bir kaynak sayesinde gördükleri bu yılın başında yazılmış notta, kadının 82 yaşındaki kocası Murdoch ile olan evliliğinin bitme nedenlerini açıkladığını ve Blair’e karşı hislerini anlattığını iddia etti.

MİLYARDERİN YATINDA ÖZEL BİR GECE
Daha önce 82 yaşındaki Murdoch’a ait birçok evde baş başa vakit geçirdiği iddia edilen Deng-Blair ikilisinin müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinden milyarder David Gellen’a ait yatta da buluşup, baş başa bir gece geçirdiği iddia edildi.

14 yıllık karısı Deng’den geçtiğimiz ay boşanan 82 yaşındaki Murdoch, “yasak ilişki” iddiaları öncesinde “yakın bir dostu” olarak gördüğü ve 2010 yılında kızının vaftiz babası yaptığı Blair’in politik kariyerinin de en büyük destekçisiydi.

Ancak eski başbakanın onun haberi olmadan karısıyla zaman geçirdiği iddialarının basına yansımasının ardından Murdoch “Blair’in onu sırtından bıçakladığını” söylemiş ve siyasetçi ile olan ilişkilerinin asla düzelmeyeceğini açıklamıştı.

33 yıldır evli olan 4 çocuk babası Blair, Deng ile aralarında uygunsuz bir ilişki yaşandığı iddialarını reddediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.