Victoria Beckham, BM iyi niyet elçisi oldu

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı ve modacı Victoria Beckham, Angelina Jolie ve Leonardo Di Caprio’nun izinden giderek Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi oldu.

Yeni görevi kapsamında ilk olarak BM’nin AIDS’le savaş kampanyası UNAIDS’e destek vermek için Güney Afrika’nın Soweto kentini ziyaret eden 40 yaşındaki Beckham, burada AIDS hastası anneler ve bebekleri ile bir araya geldi.

Ziyaret sırasında çektirdiği fotoğrafları sık sık Twitter hesabından paylaşan 4 çocuk annesi Beckham yakın arkadaşı İngiliz şarkıcı Elton John’un AIDS’li annelerin sağlıklı bebekler doğurmasını mümkün kılmak için çalışan yardım derneği EJAF’ın başarılarına da dikkat çekti.

EJAF’ın bebeklerin anne karnındayken HIV virüsünden temizlenmesini sağladığını belirten Beckham, “EJAF son üç yılda 60 bin annenin HIV virüsü taşımayan bebekler dünyaya getirmesini sağladı” dedi.

Gezi sonrasında New York’ta düzenlediği basın toplantısında Beckham, “Ben bir anneyim ve bir kadınım. Farkındalık yaratmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Bir kadın ve anne olarak sorumluluğum olduğunu 40 yaşında fark ettim. Güney Afrika’ya önümüzdeki haftalarda geri döneceğim ve önümüzdeki yıl da başka yerlere gideceğim” dedi.

İngiliz futbolcu David Beckham ile evli olan Victoria, geçen ay New York’daki Birleşmiş Milletler binasında yaptığı konuşmada, “BM iyi niyet elçisi olmaktan büyük onur duyduğunu” söylemişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.