ABD'li askerlerden korkunç işkence görüntüleri


Irak ve Afganistan’da insanlara işkence yaparken çekilen görüntülerine “alıştığımız” ABD askerleri bu sefer başka bir işkence ile karşımıza çıkıyor.
ABD’li bir grup askerin bir koyunu beyzbol sopasıyla öldürme görüntüleri izleyenlerin kanını dondurdu. Afganistan’da görev yapan ISAF gücünde görev yapan askerlerin henüz kimliği belirlenemezken ISAF sözcüsü incelemenin devam ettiğini söyledi. 7 Kasım’da liveleak internet sitesine gönderilen videoda, bir çocuğun yardımıyla iki asker tarafından bir koyun odaya getiridiği görüntüleri yer alıyor. Koyunu getiren askerlerden biri elindeki beyzbol sopasıyla koyunun kafasına vurup onu yere deviriyor. Bununla da yetinmeyen asker koyunu öldürene kadar kafasına vuruyor. Asker koyuna vuruken çevrede bir grup asker de duruma izleyici kalıyor. Hayvan hakları savunucusu PETA 28 Kasım’da olay hakkında bilgi almak için dilekçe verdiklerini ancak henüz bir yanıt alamadıklarını ifade ettiler.
Afganistan’da öldürülen Taliban militanlarının üzerine işeme görüntülerinden sonra bu olayın patlak vermesi ABD ordusunu zor durumda bıraktı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.