CHP Lideri Kılıçdaroğlu: ‘Hırsızdan Başbakan olmaz’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adana’da halka hitap ediyor.

Kılıçdaroğlu-Adana-2014-1İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:
Bizim iktidarımızda kutulardan dolarlar çıkmayacak. Benim bakanlarıma saat hediye edilemeyecek. Benim oğlum milyonlar kazanmayacak. Kozan’ı il yapacağım. CHP’ye bu ülkede ihtiyaç var.

12 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Mazot için söz veriyorum, 1,5 lira yapacağım eğer iktidar olursak. Bize dediler ki nereden bulacaksın bu kaynağı. 247 milyar lira götürülen para…
Bu parayı alıp millete geri vereceğim. Kendilerine gelince para var. Evlatlarına, gelince para var. Yedi sülalelerine gelince para var. Güya yırtık adamlarıyla siyasete girmişlerdi zengin oldular…

SKYPE İLE OĞLUMLA KONUŞUYORUM… MONTAJLA BAKALIM
Bunlar onların sesinden çıktı. Diyor ki bunlar montaj. ‘Kılıçdaroğlu’nun da sesini montajlarım’ diyor, hadi bakalım… Adam gibi adamsan, namuslu adamsan, dürüst adamsan. Benim oğlum Güney Kore’de doktora yapıyor. SKYPE üzerinden oğlumla arada konuşuyoruz. Montajla bakalım ne çıkacak. Oğlum bana “Babacığım şu kadar kaldı” diyecek mi? Kendi hırsızlığını kapatmaya çalışıyor.

DÜNYAYA REZİL OLDUK
Şaibeli bir adam oturamaz Başbakan koltuğunda. Bütün dünya söylüyor bunu, sadece Kozan söylemiyor . Dünyaya rezil olduk olacak şey değil. Rezil olduk. Eğer bu konuşmalar yalandır diyorsan TİB kayıtlarını yayınla dedim. Türkiye bütün telefon konuşmaları o merkezden izlenir. Yayınla dedim, yayınlamadı. Hırsızdan başbakan olmaz.

Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, o isimleri yılın kadını ilan etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yaşamını yitiren Gezi eylemcilerinin annelerini, Uludere ve Reyhanlı’nın kadınlarını, açlıktan ölen Kübra bebek, soğuktan donan Ayaz bebek ve cesedi çuval içinde babasının sırtında taşınan Muharrem’in annesini yılın kadını ilan etti.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, kadın ile erkeği eşit görmeyen, Irak’taki Müslüman kadınların ırzına geçen işgalci askerlere başarılar dileyen RTErdoğan’ın kadınlar günü kutlamalarından uzak durmasını ve Gezi’de yiğit evlatlarını yitiren ama acılarını yüreklerine gömerek “Emri ben verdim” diyen Erdoğan’dan hesap sormak için ön saflarda mücadele eden analarla,evlatları eşleri kardeşleri katledilen Uludereli Reyhanlılı kadınları, açlıktan ölen Kübra, soğuktan donan Ayaz ve cesedi babasının sırtında çuval içinde taşınan Muharrem bebeğin anası ile bugüne kadar ağlattığı , zulmettiği tüm analardan özür dilemeye çağırdı.

Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bu Kadınlar Günü’nde söz veriyorum. Halkın iktidarının kurucusu olacak kadınlar gelecek kadınlar günlerinde evlat acısı yaşamayacaklar. Dün olduğu gibi bugün de yarın da CHP’yi hep yanlarında bulacaklar.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.