Foça'da 10 bin kişi teröre lanet okudu

Terör örgutünün hedef seçtiği Foça’da 10 bin kişi teröre lanet okudu
İzmir’in Foça İlçesi’nde, askeri aracın geçişi sırasında yapılan, bir askerin şehit olduğu 11 kişinin yaralandığı ikiz bombalı saldırı, geniş katılımlı yürüyüş ve mitingle protesto edilip, teröre lanet okundu.
BT TÜRKİYE-Foça Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği yürüyüşe, ellerinde bayraklara yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Yürüşe, Foça’nın yanı sıra Aliağa ve Menemen başta olmak üzere çevre ilçelerden de çok sayıda kişi geldi.
Reha Midilli Caddesinde toplanan kalabalık, sokakları adeta kırmızı, beyaza boyadı. ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Vatan bölünmez, böldürmeyeceğiz’, ’PKK kalleştir’, ’Askere uzanan eller kırılsın’ sloganları atan grup, cadde boyunca yürüyüşe geçti. Gruba, Foçalılar da evlerinin balkon ve pencerelerinden alkışlarla, Türk bayrakları ile donatılan büyük balıkçı tekneleri ve sandallarda denizden korna çalarak destek verdi. Yaklaşık 1 saat süren yürüyüş Demokrasi Meydanı’nda sona erdi.
Burada hain saldırıda ağır yaralanan askerlerden Hasan Furkan Özmen’in babası Cengizhan Özmen bir konuşma yaptı. Cengiz Özmen, oğluyla gurur duyduğunu belirtip, “Bu teröristlere köpek bile denmez. Köpek yararlı bir hayvandır. Köpeğin mezarı olur, bunların olmaz. Askerlerin sahip çıktıkları için Foçalılar’a, çok teşekkür ediyorum” dedi. Eşinden sonra kürsüye gelen Durdu Özmen ise fenalaşınca, konuşmasını yapamadı.
Konuşmaların ardından yürüyüşe katılanlar olaysız şekilde dağıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.