Kara kış geri döndü

İstanbul-kar-güneşKara kış geri döndü. Trakya’da kar yağışı etkili oluyor. Çarşamba ve Perşembe günü yurdun tamamında kar etkili olacak.

Bahar geldi derken karakışa dönüş yaptık. Bugünden itibaren soğuk havayla birlikte kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığı 4 derece daha düşecek.

Meteoroloji, bugün Trakya’da yoğun kar yağışı beklendiğini açıkladı. Kar yağışı gece saatlerinden itibaren başladı. Kırıkkale’nin bazı ilçelerinde kar kalınlığı 5 santimetreye kadar çıktı. Meteorolojinin verilerine göre Edirne ve Kırıkkale’deki kar yağışı yoğun olacak.

TÜM YURTTA ETKİLİ OLACAK

Kar yağışı çarşamba ve perşembe günü kıyı kesimler hariç yurdun tamamına yakınını etkisi altına alacak.

Meteoroloji verilerine göre kar yağışının bugün etkili olacağı iller şöyle;

*Kırklareli
*Edirne
*Çanakkale,
*Bursa,
*Balıkesir,
*Bilecik
*Eskişehir

Çarşamba ve perşembe günü ise kıyılar hariç tüm yurtta kar yağışı görülecek. Hava sıcaklığı 2-4 derece arasında düşüş gösterecek.

TRAKYA’DA KAR ETKİLİ OLUYOR

Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor. Bulgaristan’a açılan Dereköy Sınır Kapısı’nda kar kalınlığı 3, Demirköy ilçesinin Mahyatepe mevkinde 5, Kofçaz ilçesinde ise 1 santimetreye ulaştı.

Dereköy’de bazı vatandaşlar, kar yağışıyla kar topu oynadı. Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolunda ise araç sürücüleri, zor anlar yaşadı.

Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, Dereköy Sınır Kapısı, Kofçaz ve Demirköy ilçelerinde kar küreme çalışmalarını sürdürüyor.

Hava sıcaklığının yüksek kesimlerde sıfırın altında 1, merkezde ise 3 derece ölçüldüğü Kırklareli’de, kar yağışının 11 Mart Salı gününe kadar sürmesi bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.