Kılıçdaroğlu’ndan ‘dost modern darbe’ tepkisi

Kılıçdaroğlu-Manisa-2014-1CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özgür Özel ile Manisa’da 17 ilçe adayları tanıtım mitingine katıldı.

ÖZEL’E “ÖZEL” ÇIKARMA

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Manisa’ya adeta çıkarma yaparken çok sayıda MYK üyesi, milletvekilleri ve PM üyeleri ile büyükşehir belediye başkan adaylarıyla birlikte geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül de dün sabah saatlerinde Ankara’ya geldi. Ardından da Kılıçdaroğlu ile birlikte Manisa’ya geldi. Kılıçdaroğlu ile Sarıgül yol boyunca vatandaşları birlikte selamladı. Manisa mitingini organizasyonu ile görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in otobüste yer almayıp ayrı araç ile miting alanına gelmesi de dikkat çekti.

CHP lideri İzmir’den Manisa’ya yolun kısa bir bölümünü Özgür Özel’in kendisinin direksiyona geçtiği araçla gitti.

“DARBEYİ SEN YAPTIN”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Manisa ziyaretinde gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın “Dost modern darbe” sözlerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

Kabak tadı verdi: Bir başbakan düşünün 4 bakanı yolsuzlukla suçlanıyor. Hala kalkmış darbeden bahsediyor. Darbeyse sen bu millete darbe yaptın yolsuzluk darbesi yaptın. Bir Başbakan ayakkabı kutusundan korkar mı, o hale geldi. Şimdi mağdurları oynuyor 28 Şubat bilmem kaç şubat bıraksın bunları artık. 11 yıldır bu ülkeyi yönetiyor mağdurları oynamayı bıraksın artık. Kabak tadı verdi artık.

Böyle saçmalık olmaz: Benim çocuklarımın gemileri yok ben mağdurları mı oynuyorum. Onun çocuklarının gemileri var ben Başbakan değilim ben mağdurları mı oynuyorum. O Başbakan hala ben mağdurum diyor. 7 sülalesi köşeyi döndü ben mağdurum diyor. Mağdur olan buradaki vatandaş. Şehit yakını gaziler mağdur olan onlar. 850 lira maaş alıyorum 550 lira kira veriyorum dedi az önce bir vatandaş. Bu mağdur değil ama 20 bin 30 bin 40 bin geliri olan Başbakan mağdur. 28 Şubat diyor kendisine muhtıra veren dönemin Genelkurmay Başkanı’na üstün hizmet madalyasını ben mi verdim. Dolmabahçe’de kapalı kapılar ardından görüşmeyi ben mi yaptım. Ben mağdur değilim o mağdur. Böyle saçmalık olmaz.

“İŞBİRLİĞİ YAPALIM”

Kılıçdaroğlu, Manisa’da bazı kahvelerde çay da içti. Yoğun ilgi gören Kılıçdaroğlu, esnafın şikayetleri üzerine, “Size bir kutu getireceğim meraklanmayın. Ayakkabı kutularının hesabını ben miting alanlarında sorayım siz sandıkta sorun böyle bir işbirliği yapalım olur mu?” diyerek karşılık verdi.

POLİSE ÇEKİLİN UYARISI

Öte yandan İzmir’den Manisa’ya kadar CHP liderine çok yoğun şekilde polis eşlik ederken CHP parti otobüsünden Manisa girişinde çevik kuvvete teşekkür edilerek vatandaşlarla otobüs arasına girmemeleri istendi. Parti otobüsünden, “Başbakan’ı 2 bin polisle halkından koruyan Emniyet bizi halkla baş başa bırakın, bizim halkımızdan korkumuz yok” anonsu yapıldı. Çevik kuvvet CHP otobüsü çevresinden çekilirken sivil polisler görevine devam etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.