“Kocatepe figürü”

Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruz öncesi Afyon Kocatepe’de ortaya çıkan figürü ilk kez Beylikdüzü’nde, yaklaşık 6 bin vatandaşın bir araya gelmesi ile canlandırıldı.

Beylikdüzü Belediyesi, daha önce hiç gerçekleşmemiş bir Cumhuriyet etkinliğini hayata geçirdi. Günler öncesinden Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne kaydını yaptıran vatandaşlar, Atatürk’ün Kocatepe figürünü oluşturmak için Adnan Kahveci Mahallesi, Kapalı Pazar önünde bir araya geldi. Yaklaşık 6 bin vatandaşın ellerinde şemsiyelerle bir araya gelmesi sonucu oluşan figürün tepe görüntüleri ise görkemli bir tablo oluşturdu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, insanların bu organizasyonun parçası olmak istediklerini belirterek, “Eğer biz Mustafa Kemaliz diyorsanız gelin dedik ve gelen vatandaşlarımızla güzel bir siluet ortaya çıkardık. Beylikdüzü’nde ilk denemeydi, çok da güzel oldu. Seneye daha güzel olacağına inanıyoruz. Biz bugün varsak, Türkiye huzurluysa, ülkemiz huzurun teminatı olmanın adayı ise bunun tek sebebi var. Bunu Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Daha çok güzel bayramlar kutlayacağız. Nice bayramlara” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.