Yeni yıl tüm Türkiye’de kutlandı

Yeni yıl tüm Türkiye’de kutlandı. İstanbul’da Taksim ve Nişantaşı’nda kutlamalar yapılırken, Ankara’da Kızılay Meydanı’nda Güvenpark’taki kutlamalarla girdi. İzmir’deki kutlamalarda ise adres Cumhuriyet Meydanı’ydı.

GÜNCEL-Binlerce İstanbullu yılbaşına Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ndeki kutlamalarla girdi.

Yılbaşı için özel olarak süslenen Taksim Meydanı ile İstiklal Caddesi, akşam saatlerinden itibaren yoğunlaşmaya başladı. Saatler gece yarısına yaklaştıkça kutlamaların yapıldığı alanlar tamamen doldu. Vatandaşlar İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’nı doldururken, çok sayıda vatandaş da yılbaşı kutlaması için eğlence mekanlarını tercih etti.

Bazı vatandaşlar davul zurna eşliğinde halay çekerken, bazıları da saatler 00.00’ı gösterirken maytap atıp, meşale yaktı.İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’nda akşam saatlerinden itibaren polislerin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü. Polis ekipleri değişik nedenlerden bazı kişileri gözaltına aldı. Bu arada bir grup, Gezi Parkı olaylarında yaralanan Berkin Elvan ve ölenleri andı.

İstanbul Nişantaşı’nda toplanan binlerce kişi ışık gösterisi, yapay kar ve müzik eşliğinde yeni yılı karşıladı.

Yeni yıl kutlamaları Nişantaşı’nda akşam saatlerinde başladı. Abdi İpekçi Caddesi’ne kurulan platformun etrafında toplanan binlerce kişi, 2014’ü karşılamak için ışık gösterisi, yapay kar ve canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Geri sayımın ardından dakikalarca havai fişek gösterisi yapıldı.

ANKARA
Ankaralılar, 2014 yılına, Kızılay Meydanı’nda Güvenpark’taki kutlamalarla girdi.

Kızılay’a akşam saatlerinde gelen başkentliler, saatler gece yarısına yaklaştığında Güvenpark’ı doldurdu.

Dilek feneri yakan kalabalık, havai fişek gösterisi ve müzik eşliğinde eğlendi. Kalabalık yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi.

Yeni yılın ilk dakikasıyla meşaleler yakan Ankaralılar, zaman zaman trafiği de aksattı. Ankara’nın eğlence yerlerinde de yeni yıl coşkuyla karşılandı.

İZMİR
İzmirliler yeni yıla Cumhuriyet Meydanı’nda şarkıcı Teoman’ın konseri ve havai fişek gösterisiyle girdi.
Cumhuriyet Meydanı, Türk rock müziğinin önde gelen isimlerinden Teoman’ın konseriyle, yeni yıla sevdikleriyle coşku içerisinde girmek isteyenlerin tercihi oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesince düzenlenen konser programı için saatler öncesinden meydanı dolduran her yaş gurubundan İzmirliler, 2013 yılını Teoman’ın şarkılarıyla uğurladı. Sanatçının tamamına yakını kendi eserlerinden oluşan bir repertuvarla sevenlerinin karşısına çıktığı konserde, şarkılara seyirciler de eşlik etti.

Lazer ışık gösterilerinin de yapıldığı konserde, Cumhuriyet Meydanı’nı çevreleyen apartmanların üzerinde lazer ışıklarıyla “Yeni yıl, umutlar demek”, “Herkes için adalet”, “Kin ve nefret değil, dostluk, sevgi”, “Kızlı erkekli toplandık yine” ve “Mustafa Kemal Atatürk’ün şehri İzmir’i çok seviyoruz” yazıları yansıtıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.