Açık tenli kadınlar daha seksi


Solaryuma gitmek, yazın son raddeye kadar güneşlenmek trend sanıyorsanız bir kez daha düşünün. Çünkü görünüşe göre erkekler beyaz tenli kadınları daha seksi buluyor!
Erkeklere göre beyaz tenli kadınlar daha masum ve saf bir görünüme sahip. Koyu tenli kadınlar ise iktidar çabasını hatırlatıyor.
Toronto Üniversitesi’nden uzmanlar ırk gözetmeksizin erkeklerin kadınlara bakış açısını inceledi. Erkekler açık renk tene sahip kadınlar çekicilik, saflık,bakirelik ve iyilik simgesi. Koyu renkli kadınlar ise gizem,seksilik ve tehlike hissedilmesine neden oluyor.
Araştırmacılar anket kapsamında çeşitli ten rengine sahip 2500 fotoğraf gösterdi. Erkekler genelde Keira Knightley’i Penelope Cruz’a tercih ediyor. Ancak kadınlarda durum tam tersi. Kadınlar George Clooney’i Daniel Craig’e tercih ediyor.
Sosyolog Dr. Shyon Baumann her kültürde kadının nasıl görünmesi ve davranmasına dair genel geçer fikirler olduğuna değiniyor. Örneğin Avrupa’da etnik grupların çoğunluğunun teni açık renkli ve renkli gözlere sahipler. Bu da erkeklerin ne tür kadınlardan hoşlandığını gösteriyor.
Ayrıca Avrupa ve Amerika’da eskiden açık tenlilik asalet göstergesiydi. Bu nedenle üst tabakaya mensup kişiler güneş şemsiyelerinin altından başlarını çıkarmazdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.