Doğal görünüm

Kate-Upton-Gülüş-1Sosyal çevremde ya da elinde bir ünlü fotoğrafıyla gelen hastalarımdan sıklıkla hep aynı soruyu duyuyorum. “Göğüsleri gerçek mi?” Bu soruyla kaç kez karşılaştığımı artık bende hatırlamıyorum. Göğüs büyütme ameliyatı doğal sonuç verir mi? Silikon olduğu belli olan göğüsleri nasıl anlarsınız? Bugünkü yazımda kısaca bu sorulara cevap vererek nihai noktayı koymak istedim.

Doğal ve silikonlu göğsü ayırt ederken öncelikli olarak kullanılan silikonun ölçüsü önem taşır. Daha küçük ölçülerdeki silikonlar her zaman daha doğal sonuçlar elde edilmesini sağlar. İşin özü bu kadar basit… Vücut ve göğüs yapınıza en uygun doğal boyutlardaki silikonlar göğüslerinizin çok daha doğal durmasını sağlar. Seçilen silikon ölçüsü vücut ve göğüs yapınız için büyük ve uygun değilse, “gerçekten” size ait olmadığını bağıracaktır.

Bu kriterlerin dışında doğal duracak göğüs estetiği için kişinin ne kadar göğüs dokusu olduğu da önem taşır. Kendi göğüs dokunuz silikonu kavrayacak kadar yeterliyse o zaman yine doğal sonuçlar elde edilir. Göğsü yok denecek kadar az olan hastalarımda bu sorunu çok yaşıyorum diyebilirim. Küçük göğüslü olanlar silikonlu göğüs estetiğinde arzu ettikleri boyuta kolayca ulaşabileceklerini düşünür. Örneğin A cup sutyen kullanan birine silikonun yan kontürünü gizleyecek kadar doku olmadığında silikon kendini belli eder. Çok yuvarlak duran (top gibi) ve hareket etmeyen bir göğüs yapısı ortaya çıkar. Kısaca sizin istediğiniz ebatlar değil en doğal görünümlü sonucu verecek silikon ölçüsü seçilir.

Son olarak unutmayın ki doğal göğüs hareket eder. Göğüs yapınıza uygun ölçüdeki silikonu seçerken bir kriterde doğal hareket imkânını sağlamaktır. Bundan silikonlu göğüs hareketsizdir sonucu çıkmasın. Silikon göğsünüze yapışık değildir. Sizinle birlikte onlar da hareket eder ancak yine çok büyük silikon seçimi bu doğal hareket görüntüsünün önüne geçer. Göğüs büyütme ameliyatı öncesi silikon ölçüsü seçerken hastamın beklentileri ile gelebilecek göğüs şeklinin örtüşmesine bakarım. Buda bize için en doğru ölçüyü bulmamızı sağlamış olur.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Leave a Reply

Your email address will not be published.