Gece elbisesine bir alternatif

Bazıları onu gece elbisesine bir alternatif olarak görse de bazıları sofistike gösterişin anahtarı olarak kabul ediyor.
Kadın smokinleri cinsiyet ayrımını uzun zamandır bulandırıyor. Bazıları onu gece elbisesine bir alternatif olarak görse de bazıları sofistike gösterişin anahtarı olarak kabul ediyor. 1960’larda ‘le smoking’e hayat veren Yves Saint Laurent’e şükürler olsun, bu çift cinsiyetli takım artık bir kadın giysi klasiği ve hatta gardırop muhtevası haline geldi. Ama elbette yeniden değerlendirilmek için potansiyeli olmayanlardan biri asla değil!
En son 2008’de pek çok ünlü tarafından tercih edildiğinde gündeme gelen kadın smokini, 2012 kışında özlediği ilgiye kavuşuyor. Yine muzip, yine baştan çıkarıcı ve feminen ama bu kez biraz daha gelişmiş şekilde.
Hepimiz Helmut Newton‘ın ikonik ‘YSL Le Smoking’ imajını biliyoruz: Bir Paris sokağında, arkada sıkıca toplanmış saçları ve elinde rastgele tuttuğu sigarası ile poz veren modelin siyah beyaz resmi.
Tüm görünüm terzi elinden çıkmış gibi; pantolonun beli yüksek ve paçaları geniş ama ceketin altındaki bluz oldukça yumuşak bir dokuya sahip ve boyundan bağlı. Dişiliğin erillikle buluştuğu noktada ve tam da 2011-2012 kadın smokin modasını özetler nitelikte.
• Bir smokin gömleği, ceket giymeyi tercih etmediğiniz zamanlarda da yeterli ‘smokin’ etkisini yaratacaktır.
• Eğer öne çıkmak istiyorsanız, tüvit, kaşmir, saten, yün, ipek y ada kadife gibi kumaş türlerinin peşine düşün ve klişe seçimlerden uzak durun.
• Bir diğer ön plana çıkma yolu da şeritlerinin pantolona kontrast renklerde olması ya da iki bacakta da taşınacak yırtmaçlar.
• Görünümün erkeksi tarafında kalmayı tercih ediyorsanız, aksesuar olarak şifon yaka bağı ya da pantolon askısı tercih edebilirsiniz.
• Takımın ceketini içine bir şey giymeden kullanırsanız, seksiliği garanti etmiş olursunuz.
• Ya da içinize giyeceğiniz parça ile flört edebilir, şifon ya da dantelli ipek bir bluz tercih edebilirsiniz.
• Boy-kilo orantınızı hesaba katmak şartıyla smokininizin ceket boyunu seçerken hiçbir sınırlama ile karşılaşmazsınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.