Sevgililer gününe şimdiden hazırlanmaya başlayın


Bu Sevgililer Günü’nde hem sevgilinizin karşısına unutulmaz bir güzellikte çıkmak, hem de kendinizi daha iyi hissetmek için şimdiden bakım yapmaya başlayabilirsiniz.
Bu Sevgililer Günü’nde hem sevgilinizin karşısına unutulmaz bir güzellikte çıkmak, hem de kendinizi daha iyi hissetmek için şimdiden bakım yapmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın kadın ya da erkek fark etmez, bakımlı ve doğal görünmenin ilk yolu sağlıklı saç ve ciltten geçer!
Her dakikası aşk kokan bambaşka bir Sevgililer Günü geçirmek için, şimdiden günlük hayatta yapılacak basit uygulamalarla temiz ve bakımlı bir dış görünüşe sahip olabilirsiniz. Uzun yıllar uzman olarak makyözlük, saç tasarımcılığı ve estetisyenlik yapan Seda Sakacı’nın, güzelliğine önem veren, akıp giden yıllara teslim olmak istemeyen kadın ve erkekler için doğal rehber niteliğindeki Sade Güzellik kitabı, içeriğinde yer alan reçetelerle bakımlı görünmenin sırlarını açıklıyor.
Doğal bakım reçeteleri…
Cilt, vücut ve saç bakımı ile ilgili olarak sayısız reçete sunan Sakacı’nın önerdiği tüm formüller doğal ve evde yapılmaya uygun. Temizleyiciler, tonikler, nemlendiriciler, bakım yağları, tıraş losyonları ve doğal parfümler ile hem kendinizi şımartacak hem de cildinizi rahatlatacaksınız…
Cilt tipi nasıl belirlenir? Hangi cilt tipine hangi yağ kullanılır? Cildin erken yaşlanması ve kırışması nasıl engellenir? Beyazlamış saçlar nasıl doğal rengine döndürülür? Akne derdinin dermanı ne? Nasırdan nasıl kurtulursunuz? Yumuşak, bakımlı el ve ayaklara sahip olmanın kolay formülleri neler? Selülitlerden kurtulmanın doğal yolu ne? Sade Güzellik kitabında bu soruların ve güzelleşmek için yanıt aradığınız pek çok sorunun cevabı, 100 özel formül eşliğinde veriliyor. Ayrıca doğal malzemeyi doğru yerden almanın ve formülleri pratik bir şekilde uygulamanın yolu da gösteriliyor…
İşte Kitaptan Bazı Reçeteler
YÜZ VE BOYUN MASKESİ
(HER CİLT TİPİ İÇİN)
MALZEME:
1 yemek kaşığı buğday unu
1 yemek kaşığı badem
1 tatlı kaşığı süt
1 tatlı kaşığı nane
1 adet avokado (ezilmiş)
1 tatlı kaşığı vanilya uçucu yağı
1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı
2 yumurta akı
HAZIRLAMA: Tüm malzemeler rondoya konur ve düşük hızda 45 saniye süreyle parçalanır, maske hazır hale gelir. Daha sonra cilde uygulanıp, 15-25 dakika bekletilir ve yıkanır. Haftada bir tekrarlanır. Gençleştirici bir maske olup, haftalık nem dengesini koruma atına alır.
VÜCUT MASKESİ
MALZEME:
1 avuç dolusu dövülmüş badem
5 yemek kaşığı yulaf unu
2 tatlı kaşığı esmer şeker
2 yemek kaşığı bal
1/4 fincan sıcak su
HAZIRLAMA: Tüm malzemeler cam veya porselen bir kâsede karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Özellikle göğüs ve sırt kısmı başta olmak üzere, bütün vücuda sürülür. 10 dakika sonra masaj yaparak çıkarılır ve duş alınır. Ölü derileri cildi tahriş etmeden yormadan soyar. Cilt daha pürüzsüzleşir ve nemi dengelenmiş olur.
BALLI DUDAK KREMİ
MALZEME:
3 yemek kaşığı tatlı badem yağı
1 yemek kaşığı balmumu
1 yemek kaşığı bal
HAZIRLAMA: Badem yağı ve balmumu, benmari usulü eritilir. Ardından bal eklenerek cam şişeye boşaltılır. Kuruma ve çatlamayı önlemek için her gün dudaklara uygulanabilir. Buzdolabında 15 gün saklanabilir.
CANSIZ SAÇLAR İÇİN LOSYON
MALZEME:
50 gr adaçayı
50 gr lavanta
50 gr kekik
1 lt su
HAZIRLAMA: Adaçayı, lavanta ve kekik bitkileri, 1 lt suda ve ağzı kapalı kapta ısıtılır. Süzülür. Bu solüsyonla günde iki defa saç diplerine masaj yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.