ABD'de Madame Tussauds Müzesi ziyaretçi rekoru kırdı

ABD’nin New York kentinde bulunan ve dünya genelindeki tanınmış kişilerin balmumu heykellerinin sergilendiği Madame Tussauds Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor.
Balmumundan heykel ustası Marie Tussaud tarafından kurulan ve dünya genelinde 13 şubesi bulunan Madame Tussauds Müzesinin New York şubesi, Amerikalıların yanı sıra turistlerin de yoğun ilgisini çekiyor. Yetişkinler için giriş ücretinin 36 dolar olduğu müzeye girmek isteyen meraklılar uzun kuyruklar oluşturuyor. Korku tüneli, sinema, müzik, politika, spor, medya gibi birbirinden ilginç temaların işlendiği müzede isteyen ziyaretçilere 4 boyutlu film tecrübesi edinme imkanı da sunuluyor.
Müzenin en popüler eserleri arasında; ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, Kim Kardashian, Angelina Jolie, Brad Pitt, Justin Timberlake, Britney Spears, Lady Gaga, Gwen Stefani, Shakira, Örümcek Adam, Hulk, Madonna, Johnny Depp, Pele, Paris Hilton, Leydi Diana, Einstein, Muhammed Ali, Mike Tyson, Beatles, Michael Jackson, Marilyn Monroe, Tina Turner, Yaser Arafat, Fidel Castro gibi isimlerin heykelleri yer alıyor. Ziyaretçiler hayranı oldukları ünlü isimlere tıpa tıp benzeyen balmumu heykelleri yakından inceleyip, onlarla fotoğraf çektiriyor.
Müzede yer alan eserlere belirli aralıklarla yenileri ekleniyor. AA

Leave a Reply

Your email address will not be published.