‘Altın Ahududu Ödülleri’ sahiplerini buldu

Movie 43-2014-1Her yıl Oscar ödül töreninden bir gece önce düzenlenen ve Amerikan sinemasının “en kötüleri”ne verilen ‘Altın Ahududu Ödülleri’ (Razzies Awards), bu yıl 34’üncü kez sahiplerini buldu.

Los Angeles’ta düzenlenen mütevazı ödül töreninde ‘Çatlak Film’ (Movie 43) ve ‘Dünya: Yeni Bir Başlangıç’ (After Earth) filmleri en kötü olabilmek için kapışırken, herkesin ödülleri toplamasını beklediği ‘Büyükler 2’ (Grown Ups 2) filmi ise hiçbir ödül kazanamadı.

Gecede En Kötü Film Ödülü, 11 kısa filmin bir araya gelmesiyle oluşan ‘Çatlak Film’ seçilirken, Will Smith ve oğlu Jaden’in birlikte rol aldıkları ‘Dünya: Yeni Bir Başlangıç’ da 2013 yılının En Başarısız Düeti seçildi. Babasının kendisine eşlik ettiği filmde başrolü üstlenen Jaden Smith En Kötü Erkek Oyuncu Ödülü’ne, babası Will Smith de En Kötü Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Gecede ‘A Madea Christmas’ filminin yönetmeni ve aynı zamanda film için kadın kılığına giren başrol oyuncusu Tyler Perry, En Kötü Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı. Altın Ahududu Ödülleri’nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Tyler Perry bu ödüle 8’inci kez layık görüldü. En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne ‘Tyler Perry’s Temptation’ filmindeki performansıyla Kim Kardashian değer görüldü.

Yılın en kötü film çalışmalarının oylamasına, ödül sitesine kaydolan ve üyelik ücretini yatıran herkes katılabiliyor. Altın Ahududu Ödülleri, ilk kez 1981 yılında verilmişti ve o günden bu yana her yıl dağıtılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.