Bozar'da Melek sesli Şeytan

Brüksel Bozar bu akşam eşsiz bir konsere ev sahipliği yapıyor.
Konserde Fransız Genç Kontrtenor Philippe Jaroussky, Petra Müllejans şefliğinde Freiburger Barockorchester Müzik Topluluğu’na eşlik edecek.
“Bir meleğin sesine ve bir şeytanın tekniğine sahip” olarak nitelendirilen genç Fransız kontrtenor Philippe Jaroussky, orjinal barok sihirini dinleyicilere yaşatmasıyla tanınıyor.
2007 yılında en iyi Fransız lirik artisti ödülünü alan ve olağan üstü tekniğini her geçen gün geliştirmesiyle dikkat çeken Jaroussky 20. yüzyılın başından bu yana yetişmiş en iyi Fransız kontrtenor olarak kabul ediliyor. Jaroussky’nin en iyi yorumladığı bestecilerden Georg Friedrich Händel’in Ouverture’ü ile başlayacak ve kontretenorun sesine en uygun aryalarla devam edecek olan konser ile unutulmaz bir akşam geçirebilirsiniz.
Repertuar:
Georg Friedrich Händel Ouverture (Riccardo primo, Re d’Inghilterra, HWV 23), Aria “Agitato da fiere tempeste” (Oreste, HWV A 11), Recitativo & Aria “Ho perso il caro ben” (Il Parnasso in festa, HWV 73), Concerto grosso, op. 6/6, HWV 324, Aria “Se potessero i sospiri miei” (Imeneo, HWV 41), Aria “L’angue offeso mai riposa” (Giulio Cesare in Egitto, HWV 17), Aria “Mi lusinga il dolce affetto” (Alcina, HWV 34), Sarabande (Almira, Königin von Kastilien, HWV 1), Aria “Ombra cara” (Radamisto, HWV 12), Aria “Come nubbe che fugge dal vento” (Agrippina, HWV 6)
Tarih: Salı 06.12.2011 – 20:00
Yer: Palais des Beaux-Arts / Salle Henry Le Bœuf
Giriş: Rue Ravenstein
Ücret
€ 68,00: catégorie I
€ 55,00: catégorie II
€ 34,00: catégorie III
€ 16,00: catégorie IV

Leave a Reply

Your email address will not be published.