Brüksel Kraliyet Konservatuarı sanatçılarından anlamlı konser

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa´nın himayelerindeki konsere katılan Brüksel Kraliyet Konservatuarısanatçıları ayakta alkışlandılar…
VAN´da büyük acı yaşatan ve binlerce insanın bölgeden göç etmesine neden olan ´Van Depremi´ için Brüksel´de anlamlı bir konser düzenlendi.
Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve eşi Sefire Tülay Musa, Musa´nın himayelerinde düzenlenen konserin geliri Van Depremzedelerine gönderileceği açıklandı.
Brüksel Kraliyet Konservatuar Salonu´nda, konservatuar öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen konsere büyük katılım oldu.
Özellikle Brüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, AB nezdinde Büyükelçi İzzet Selim Yenel, NATO Genel Sekreteri Yardımcısı Hüseyin Diriöz, Brüksel Başkonsolosu Mehmet Poroy, eşi Ayşegül Poroy, Anvers Başkonsolosu Deniz Çakar, Brüksel Kraliyet Konservatuarı Direktörü Fredericc De Roos, Sekreter Micheline Piazza, Brüksel Bölge milletvekili Mahinur Özdemir, siyasilerden İlknur Cengiz, Derya Alıç, Nebahat Acar, sivil örgüt temsilcilerinin yanı sıra, vatandaşların katıldığı gece Büyükelçi İsmail Hakkı Musa´nın konuşması ile başladı.
DEPREME DİKKAT ÇEKTİ
Büyükelçi İsmail Hakkı Musa, Van depremine vurgu yaparak, depremzedelere yardım amacı ile Brüksel´de böyle bir konserin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konserin düzenlenmesine büyük katkı yapan Brüksel Kraliyet Konservatuarı yönetimine ve sanatçılarına, Brüksel Yunus Emre Türk Kültür Merkezi´ni teşekkür etti..
Deprem ile detaylı bilgiler veren Büyükelçi İsmail Hakkı Musa, konser sonrası sanatçılara çiçekler vererek tekrar teşekkürlerini iletti..
Konser sonrası Büyükelçi İsmail Hakkı Musa ve eşi sefire Tülay Musa sanatçılar onuruna bir resepsiyon vererek onları onurlandırdılar..
GECEYE KATILAN SANATÇILAR
Van depremzedeleri için verilen konsere, Guy Danel,Marc Danel, Muhiddin Dürrüoğlu,Marie Hallynck, Merve Mersinli, Claudine Crloff,Burkardt Spinnler, Umut Vicdan, Candan Işık Yüce katıldı. (Yenihaber)

Leave a Reply

Your email address will not be published.