“Hababam sınıfı” 40 yaşında

1974 Yılında çekilen “Hababam sınıfı” filmi serilerinin oyuncuları filmin 40. yılını İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin düzenledği etkinlikle kutladılar.

KÜLTÜR SANAT-İlk olarak derneğin merkezinde pasta kesen oyuncular daha sonra klasik otomobillerle filmin çekildiği Adile Sultan Kasrı’na giderek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yeşilçama saygı etkinliklerine bir yenisini ekleyen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Hababam Sınıfı’nın oyuncularını biraraya getirdi. Hababam sınıfı serilerinin Güdük Necmi, Hayta İsmail, Bacaksız lakaplı oyuncuları filmin 40. yıl kutlamalarını kapsamında dernek merkezinde pasta kestikten sonra filmin hayatta olmayan oyuncularını hep birlikte andılar. Pasta kestikten sonra basın mensuplarına açıklama yapan Güdük Necmi lakaplı Halit Akçatepe “Filmin 40. yılında böyle bir etkinlikle tekrar hatırmanmasından ve filme emek veren arkadaşlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 40 yıldır unutulmuyoruz. Seyirci bizi çok sevmiş ve bu günlere kadar getirmiş. Tabi Hababam Sınıfı dendiği zaman Ertem Eğilmez’i unutmamak lazım. O filmin büyük başarısı Ertem Eğilmez’e aittir. Ama tabi ki yazarı koca usta Rıfat Ilgaz, müziklerini yapanda Melih Kibar. Bunlar unutulmaz insanlardır. Onların sayesinde bu film bu zamana kadar gelmiştir” diye konuştu.

Daha sonra etkinliğe katılan oyuncular klasik otomobillere binerek filmin çekildiği Adile Sultan Kasrı’na geldiler. Oyuncular binanın merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra filmle ilgili hatıralarını anlattılar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.