Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nin yirmincisi MKM Attila İlhan Salonu’nda sahiplerini buldu
Sadri-Alışık-Tiyatro-ve-Sinema-Oyuncu-Ödülleri-2015-4Ödül töreninde, jüri başkanlığını Zuhal Olcay’ın yaptığı sinema ödüllerinde, “Müzikal ya da Komedi” dalında, “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü “Deliha” ile Gupse Özay’a, “En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülü ise “İçimdeki Ses” filmiyle Engin Günaydın’a verildi. Aynı kategoride, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünün sahibi Füsun Demirel olurken,”- Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu»”ödülünün sahibi ise Çağlar Çorumlu oldu.
“Dram” dalında “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü “Gece” filmiyle Nurgül Yeşilçay, “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü “İtirazım Var” ile Serkan Keskin kazandı. Dram kategorisinde “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülüne Vildan Atasever, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülüne ise Settar Tanrıöğen layık görüldü.
Tiyatro ödüllerinde, “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü Melisa Sözen’e, “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülü Rıza Kocaoğlu’na, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü Aslı Yılmaz’a, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülü ise Ushan Çakır’a verildi.
“Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal” dalında “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü Ayça Koyunoğlu’nun, “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülü Levent Üzümcü’nün, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü Selen Uçer’in, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülü ise Arda Aydın’ın oldu. Gecede “Ayhan Işık Özel Ödülü”ne “Çalsın Sazlar” ve “Yağmur Kıyamet Çiçeği” filmleriyle oyuncu Engin Hepileri layık görüldü. “Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü”ne “Mavi Dalga” filminin oyuncuları Albina Özden, Ayris Alptekin, Begüm Akkaya ve Nazlı Bulum ile “Sivas” filmindeki rolüyle Doğan İzci değer bulundu. Çocuk oyuncu İzci, ödülünü kimsesiz çocuklara armağan etti.
“20. Yıl Sinema Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü” Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu” filmi oyuncuları Ayberk Pekcan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Serhat Mustafa Kılıç ve Tamer Levent’e verildi.
Değerlendirme sonucu, “Onur Ödülü”ne layık görülen Selma Güneri ve Yusuf Sezgin’e de ödülleri Be-şiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar tarafından verildi. “Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü”ne Ayla Algan, “Anadolu Efes Özel Ödülü”ne Tiyatro Öteki Hayatlar, “Seçici Kurul Umut Veren Oyuncu Ödülü”ne Özlem Öçalmaz, “Seçici Kurul Drama Özel Ödülü”ne Salih Bademci ve Güneş Sayın, “Seçici Kurul Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal Özel Ödülü”ne Tuğrul Tülek ve Gizem Erdem, “Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü”ne Genco Erkal, “Onur Ödülü”ne ise Işık Yenersu değer bulundu.
TÖRENDEN NOTLAR
– Geçtiğimiz temmuz ayında kaybettiğimiz Çolpan İlhan’sız 20. yılda duygusal anlar yaşandı. Bu yıl ilk kez verilen Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü, Kerem Alışık tarafından Ayla Algan’a takdim edildi. Özel olarak yaptırılan ödülü alan Ayla Algan, Sadri Alışık selamı vererek, gözyaşlarını tutamadı.
-Dilek Türkan’ın şarkılarıyla renk kattığı gecenin sürprizi Demet Evgar ve Serkan Keskin (üstte) oldu. Söyledikleri nostaljik şarkılarla renk katan ikili beğeni topladı. * Genco Erkal, “Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü”nü alırken, dakikalarca ayakta alkışlandı ve “Şu an söyleyecek bir şey kalmadı. Sizler söylediniz. Lafı uzatmadan teşekkür ediyorum” dedi.
– 20. yıl “Onur Ödülü” ise yine bir duayen olan Işık Yenersu’ya Erhan Yazıcıoğlu tarafından verildi. Yazıcıoğlu, Işık Yenersu’ya ödülünü önünde diz çökerek verdi.
– “Sivas” adlı fi lmdeki başarılı performansıyla “Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü”nü alan 9 yaşındaki Doğan İzci, “Çok heyecanlı ve mutluyum” dedi… İlk oyunculuk deneyimiyle ödüle layık görülen Doğan İzci, bugüne kadar ki Sadri Alışık Ödül Törenleri’nin en genç ödül alan oyuncusu oldu.
– Gecenin başında sahnede duran ödül heykelciğini dekor zanneden davetliler heykelciğin birden canlanmasıyla büyük bir şok yaşadı. Yaklaşık bir saat ödül heykelciği gibi hareketsiz duran ve seyircileri şaşkına uğratan Bülent Develi beğeni topladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.