Tomorrowland festivali ertelendi!..

Tomorrowland, Belçika’daki koronavirüsle mücadele tedbirlerinin gevşemesine ilişkin belirsizlikler nedeniyle 2021 baskısının yaz sonuna kadar erteleneceğini duyurdu.

Anvers eyaletinde normalde Temmuz ayında iki hafta sonunda gerçekleşen dans müziği festivali şimdi 27, 28 ve 29 Ağustos (festival hafta sonu 1) ve 3, 4 ve 5 Eylül’e (festival hafta sonu 2) taşınacak.

Festival komitesi tarafından yapılan açıklama da;
“Temmuz ayının sonundaki normal festival hafta sonlarımız, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl muhtemelen gerçekleşmeyecek, yaz sonuna kadar durumun düzeleceğini umuyoruz.

2021 yazına unutulmaz bir son için olumlu ve umutlu kalmak istiyor ama aynı zamanda “Tomorrowland’in 16. baskısının 2022’de gerçekleşmesi ihtimalinin farkındayız.

Mayıs ayında daha ayrıntılı bir güncellemeyle geri gelmeyi umuyoruz, o zamana kadar mümkün olan en iyi ve en güvenli festivali yaratmak için çok çalışmaya devam edeceğiz” denildi.

Tomorrowland, yerel ve ulusal yetkililer ve uzmanlarla birlikte çalışıyor ve önümüzdeki aylarda yapılmasını beklediği açık hava etkinlikleri hakkındaki yönergelere dayanarak kararını güncelleyecek.

Bu duyuru, Rock Werchter’in bu hafta verdiği 2021 baskısını iptal etme ve festivali gelecek yıla erteleme kararının ardından geliyor. Şimdiye kadar Pukkelpop, bu yılki baskıyla ilgili kararlar vermeden önce daha fazla bilgi sağlanana kadar bekleyeceğini belirtmişti.