Yorgun Herkül, Türkiye'nin tanıtımında kullanılacak

Başbakan Erdoğan’ın uçağıyla yurda gelen Yorgun Herkül, Türkiye’nin 2012 yılı tanıtımında kullanılacak. Türkiye, bu yıl 5 farklı bölgede reklam kampanyası yürütecek.
Orta ve Güney Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika, Japonya ve Hindistan’ı kapsayan ilk bölgede Alanya, Sultanahmet Cami, Akdamar Kilisesi, Boğazköy Sfenksi, Altı Kanatlı Melek Sefarim, Yorgun Herkül heykelinin görselleri yer alacak.
2. BÖLGE’DE SÜMELA: ABD, Rusya ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayan ikinci bölgede, sahillerimize vurgu yapılacak. Antalya, Kapadokya, Sümela Manastırının görsellerinin yer aldığı kampanyada Şanlıurfa’daki Göbeklitepe Tanrının İlk Evi sloganıyla tanıtılacak. Turist sayısının düştüğü Birleşik Krallık için özel kampanya düzenlendi. Birleşik Krallık için Bodrum, Abant, Efes, Ayasofya görselleri kullanıldı. Kuzey Avrupa’yı kapsayan dördünce bölge için lokumlu, Boğaz’lı, Mevlana’lı; Uzakdoğu’ya hitap eden son bölge içinse nazar boncuklu tanıtım yapılacak. Tanıtım için 7 reklam filmi çekilecek. Bakanlık 2012’de sosyal medya, online satış, kruvaziyer turizmi gibi trendlerin etkili olacağını da öngörüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.