80'li yıllara uzanan nostaljik bir yolculuk

Seksenler dizisi, izleyenleri 80’li yıllara uzanan nostaljik bir yolculuğa çıkardı. 80’li yılları yaşayanlar diziyi izlerken hem eğlendiler hem de o yıllarda kendi yaşantılarından kesitler buldular.
Dizi ilk bölümüyle izleme oranlarında da büyük başarı yakaladı. Rating ölçüm kuruluşu SBT’den gelen verilere göre, Seksenler dizisinin 1. bölümü AB grubu izlenme oranlarında 4.sırada yer aldı ve yayınlandığı saatte en çok izlenen 2. dizi oldu.
“Seksenler” aynı zamanda Pazartesi ve Salı gününün Twitter’da en çok konuşulan konu başlığıydı. Dizinin başlamasından önce binlerce kullanıcı #seksenler başlığıyla Twitter’da yazınca, Türkiye gündeminde ilk sıralara yerleşti. İki gün üst üste Trend Topics’te yer alarakbüyük bir başarı yakaladı.
MinT Prodüksiyon’un sosyal medya ajansı Sihirbuzz’ın verdiği verilere göre dizi ile ilgili toplam 9.125 tweet atıldı ve 2 milyonun üzerinde kişiye ulaşıldı.
TV ve köşe yazarlarından da olumlu eleştiriler alan Seksenler dizisi ilk bölümü ile yakaladığı büyük başarıyı sonraki bölümlerinde de devam ettireceğinin sinyallerini verdi. Tüm yorumların ortak paydası “Türkiye bu aileyi çok sevdi” şeklinde manşetlerde ki yerini aldı. İzleyenlerin birleştiği bir diğer ortak fikirde dizinin herkesi 80’lerde güzel ve unutulmaz hatıralarıyla tekrar buluşturduğu oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.