Büyük kalça modası devam ediyor

İri ve büyük kalça modası tüm dünyada kendini göstermeye başlayan bir modadır. Özellikle Kardashian ve Jenner kızlarından sonra bu moda tüm dünyaya ve tabii ki moda dünyasına hâkim olmaya başlamıştır.

Büyük ve iri kalça coğrafi olarak bakıldığı zaman bizim ülkemizde de sık rastlanabilecek bir kadın vücudu özelliğidir. Eski zamanlarda kadınların başına dert olarak gördüğü ve eritmek için ellerinden geleni yaptığı bu kalçalar son yıllarda moda olmaya başlamıştır.

Hatta bu kalçalara sahip olabilmek için kadınlar ciddi estetik operasyonlar geçirmektedir.

Dünyada iri kalça modası özellikle son 5 yılda kendisini fazlasıyla göstermektedir. Dünyanın en büyük dergilerinde de yapılan açıklamalara göre kadınlar artık geniş kalçalarını gizlemiyor ve hatta iri kalçaları göz önüne sermekten mutlu oluyor.

Eskiden kâbus olarak görülen iri kalçalar artık daha çekici ve estetik görülmeye başlandı. Öyle ki defilelerde, dergilerde, kapaklarda ve medyanın her yerinde eskiden 0 beden kadınlar ilgi görmekteydi. Şimdi ise ince belli ve geniş kalçalı kadınlar daha çok rağbet görüyor.

Erkekler iri kalçalı kadınlar konusunda daha çok beğendiklerini açıklamış ve bu açıklamalar birçok dergide yerini almıştır. Bu yalnızca moda camiasında değil, sokakta da böyle düşünülmektedir.

İri kalçalar her daim daha çekici ve daha güzel görünmektedir. Büyük ve iri kalça modası erkeklerin de beğenisiyle tüm dünyaya yayılmaktadır.

Geniş kalçalı kadın modası kendini her yerde belli ediyor. Eskiden podyumlara 0 beden kadınlar hâkimken şimdi iri göğüs, ince bel ve iri kalçalı kadınlar hâkim.

Yapılan birçok açıklamada ve yorumda da sıfır beden kadınlara nazaran geniş kalçalı kadınların daha çekici olduğu ve sıfır beden kadınlardan daha sağlıklı, daha güzel göründüğü belirtilmektedir.