Demet Akalın hakkında soruşturma başlatıldı

Takvim’in haberine göre, magazin basınının gündeminden düşmeyen ünlü popçu Demet Akalın hakkında soruşturma başlatıldığı iddia edildi.
İddialara göre, işadamı Okan Kurt ile 31 Aralık 2011’de “imam nikâhı” kıydıklarını söyleyen Akalın hakkındaki soruşturma, Basın Suçları Savcılığı tarafından başlatıldı. Türk Ceza Kanunu’na göre; resmi nikâh kıymadan dini nikâh kıymak ve bunu kamuoyu ile paylaşmak suç sayılıyor. Akalın’ı olası bir cezadan, hemen resmi nikâh kıymak kurtaracak. Yaşadığı ilişkiyle ilgili yaptığı “Hayatıma renk katan Okan Kurt’la 31 Aralık 2011’de ‘dini nikâh’ kıydık” açıklaması ihbar sayılan Akanlın hakkında, TCK’nın 230-5. maddesine göre dava açılacak.
Takvim’in haberine göre, madde, aralarında evlenme olmaksızın evlenmek için dinsel tören yaptıranlar hakkında 2 aydan 6 aya kadar hapis cezası öngörüyor. Daha önce nisan ayında evleneceklerini dile getiren Akalın’ın durumunun ne olacağı ise merak konusu oldu.
Bu arada Okan Kurt’tan bir açıklama geldi, “Yılbaşı gecesi yeni yıla girerken Demet’le birbirimize sarılıp, Allah’ın huzurunda birbirimize söz verdik. Bu birlikteliğimizi güzel, mutlu bir evlilikte sonlandırmak istediğimi diledik. Allah katında birbirimizin olduğunu söyledik. Yani öyle sanıldığı gibi bir imam huzurunda dini nikâh falan yapmadık. Ben ve Demet inançlı insanlarız. Allah katında birbirimizin olduğunu söyledik. Sadece ikimiz böyle bir dilekte bulunduk. Biz neyin suç neyin suç olmadığını biliyoruz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.