PETA: Kürk giymek faul

Hayvan haklarına dikkat çekmek için porno sitesi kuracağını açıklayan PETA bu kez Amerikan futbol liginde.
ABD merkezli hayvan hakları örgütü PETA, yeni kampanyasıyla yine kendinden söz ettirmeyi başardı.
George Clooney’nin eski sevgilisi Elisabetta Canalis’ten Hulk Hogan’ın kızı Brooke’a kadar birçok ünlü, hayvanlara etik kurallar çerçevesinde davranılması için mücadele eden PETA isimli kuruluşun kampanyası için kamera karşısına geçmişlerdi.
Bu kez Amerikan futbolunun iç çamaşırlarıyla oynandığı ‘İç çamaşırı futbol ligi’nde mücadele eden Toronto Triumph adlı takım PETA için poz verdi.
Bir Toronto Triumph oyuncusu, “Kürk ceket giydiğinizde, asla ‘Bunun sahibi hayvana neler yaptılar’ diye düşenmezsiniz” dedi.
PETA’dan Emily Lavender ise, “Kürk giymek faul” şeklinde konuştu.
PETA’nın kürk karşıtı kampanyası için iç çamaşırlarıyla kamera karşısına geçen takım üyeleri, kampanyayı desteklediklerini söyledi.
Hayvanları kürkleri için yok edenlere karşı omuz omuz olduklarını söyleyen takım, Noel süresince kürk içeren hediyeler alınmaması konusunda uyardı.
Takım oyuncuları ayrıca kampanya ile ilgili olarak “Bu cinayetleri durdurmak için daha çok şey yapılması gerekiyor. Umarım bu kampanya sayesinde gereksiz cinayetlerin son bulur” açıklamasında bulundu.
Hayvan hakları için mücadele eden PETA örgütünün en önemli özeliklerinden biri ünlü destekçilerinin kampanyaları için çıplak poz vermesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.