Pirelli Takvimi’nin galası yapıldı

Ünlüler geçidi havasındaki 2012 Pirelli Takvimi’nin galası New York’un tarihi simgesi haline gelmiş olan 19. yüzyıla ait askeri binası “The Park Avenue Armory”de gerçekleşti.
İtalyan tenor Andrea Bocelli galaya katılan davetlilere muhteşem bir müzik ziyafeti sunarak unutulmaz anlar yaşattı. Davete dünya ve New York cemiyet hayatının seçkin isimlerinin yanı sıra gecenin sunuculuğunu yapan Julianne Moore damgasını vurdu. Pirelli Grubu Başkanı Marco Tronchetti Provera, eşi Afef Jnifen ve 2012 Pirelli Takvim’inde yer alan fotoğrafları çeken Mario Sorrenti de katıldı.
Ünlü nü fotoğraf sanatçısı Sorrenti aynı zamanda bir Pirelli Takvimi için fotoğraf çeken ilk İtalyan fotoğraf sanatçısı olma özelliğiyle de öne çıkıyor. 2012 Pirelli Takvimi’nin diğer yılların takvimlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri farklı yaşlardan dünyaca ünlü modellerin kullanılmış olması.
Mario Sorrenti’nin “Swoon” (Kendinden Geçiş) adını verdiği ve “mest olma” halini ölümsüzleştirdiği çalışması için 9’u model, diğerleri oyuncu olmak üzere toplam 12 model kamera karşısına geçti. 25 fotoğraftan oluşan 2012 Pirelli Takvimi’nin çekimleri için Mario Sorrenti, Güney Korsika’nın Murtoli bölgesine 60 km uzaklıkta bulunan Bonifacio’nun sarp ve engebeli tabiatını tercih etti.
Türk Pirelli A.Ş. Murahhas Azası Mete Ekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen galaya Isabeli Fontana, Natasha Poly, Saskia de Brauw, Lara Stone, Joan Small, Guinevere Van Seenus, Malgosia, Edita Vilkeviciute, Kate Moss, Milla Jovovich, Margareth Madè ve Rinko Kikuchi de katıldı.
Galaya katılan konuklar arasında, Metin Ar ve eşi Dilek Ar, Adrien Brody, Sean Avery, Isabeli Fontana, Lady Liliana Cavendish, Alice St. Clair Erskine, Cynthia Rowley ve Bill Powers, Stavros Niarchos Jr., Jessica Hart, Tom Sachs and Sarah Hoover, Vera Wang, Miranda Brooks bulunurken, Glenn O’Brien’in fotoğraf sanatçısı Mario Sorrenti ile gerçekleştirdiği röportaj dikkatleri üzerine çekti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.