Türk dizileri Macaristan'da izlenme rekorları kırdı

Türk dizi filmleri 2011 yılında Macaristan’da izlenme rekorları kırdı.
Macar medyası, Macaristan’da 2011 yılının Nisan ayı sonunda başlayan Türk dizi filmleriyle ilk kez buluşan Macar TV izleyicilerinin, “Binbir Gece” ve “Ezel” dizilerine gösterdiği ilgiye daha önce rastlanmadığını yazdı.
Macar medyası, 10 milyon nüfusa sahip olan Macaristan’da Türk dizilerinin her gün milyonlarca Macar seyirci tarafından ilgiyle izlendiğini, Türk dizilerinin ülkede yayınlanan diğer yabancı ve Macar dizilerinden çok daha fazla rağbet gördüğü yorumunda bulundu.
Macaristan’da geçtiğimiz yıl Nisan ayından itibaren ülkenin en fazla seyredilen ikinci kanalı olan TV2’de yayınlanmaya başlayan yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Türk dizisi “Binbir Gece” büyük ilgi görünce, rakip kanal Macaristan’ın en fazla izlenen TV kanalı konumundaki RTL Klub ise başrolünü Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı ”Ezel” dizisini yayınlamaya başlamıştı. Bu iki Türk dizisi izlenme rakorları kırınca, yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun yaptığı ”Dudaktan Kalbe” isimli Türk dizisi de Macaristan’da yayınlanmaya başlamıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.