Altın, kadınlara ilaç gibi geldi

Kadın-altın-güzellik-2013-1Yaşadığı hızlı değer kayıplarıyla yatırım araçları arasında güvenli liman olma özelliğini kaybetmeye başlayan altın, kadınlara ilaç gibi geldi.

SAĞLIK-Kleopatra ve Nefertiti’nin kullandığı belirtilen 24 ayar saf altın ve pırlanta içerikli cilt yenileme yöntemleri, refleks terapi tedavisiyle birleştirilerek uygulanmaya başladı.

Ciltte 4-5 yaş gençleşmeye yaradığı gözlemlenen yöntemin uygulayıcısı Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, kadınların merak ettiği yöntemle ilgili sorularımızı şöyle cevapladı:

Altın tedavisinin insan vücudu üzerindeki etkisi nedir?

Altın güçlü anti-inflamatuar, anti aging, anti-stress ve anti-bakteriel etkiye sahiptir. Toksin atımı ve kan akışını arttırıcı etkisi vardır. Merkezi sinir sistemi ve solunum sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.

İsviçre’de yapılan çalışmalar doğrulamıştır ki metallerin bir kısmı deri tarafından emilir ve bütün vücudu etkiler ve uzun zamandır bilinir ki altın kemikler ve eklemler için çok etkili bir tedavidir. Altının kaslar da kuvvetlenme ve tonus üzerinde etkisi vardır ve kas uyarısı sağlar.
Hafızayı, konsantrasyonu arttırır. Stres ve depresyonu azaltır. En büyük etkisi ise cilt üzerindedir.

Altının cilt üzerindeki etkisi nedir?

Altın deride enerji ve parlaklık yaratır. Cildi besler ve yeniden canlandırır, kan ve hücrelerdeki mikro dolanımı uyarır. Altının cilt için aktif olarak kullanılması cilt hücrelerindeki bazı elektronları aktive eder. Isı enerjisi yaratır masajdan sonra negatif iyonların serbestleşmesini sağlar. Bir kere aktive olduktan sonra, kırılan hücresel bağlantılar tamir edilir. Böylelikle cildin hücre yenilenmesini, elastisitesini ve hidratasyonunu arttırır. Ölü hücreleri azaltır. Altın cildi gerginleştirir ve kırışıklıkları azaltır.

Uygulama yöntemleri hakkında bilgi verir misiniz?

Altın tedavisi aslında çok eski çağlardan beri uygulanan bir güzellik protokolüdür. Kleopatra her gece uyunmadan önce altın maskesini uygularmış, Nefertiti’de altın ve mineralleri karıştırıp kullanırmış.

Uyguladığımız teknik Japonların geleneksel tedavilerindendir. Japonya’da altın yararlı etkilerinden dolayı salata ve balıkların üzerinde tüketilir ve anti-aging amaçlı kullanılır. Tabiî ki altın plakaların ve dolguların çok farklı kalitelerde üretimi vardır. Fakat tamamen doğal olmayan veya yenemeyen altın cilde de uygulanamaz. Bizim kullandığımız ürünler tamamen doğal ve 24 ayar saf altındır.
Öncelikli olarak diamond peeling ile cilt temizlenir, altın maske, krem, plakalar cilde yerleştirilerek yüz refleksolojisi uygulanır böylelikle altının cilt tarafından emilmesi ve kana karışması sağlanır. Tedavinin en son aşamasında ise altın dolgular ile derin çizgiler doldurulur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.