Amerikan Time dergisi ‘Yılın Kişisi’ olarak Papa Francis’i seçti

Papa Francis-Time-1TIME dergisi her sene ‘Yılın Kişisi’ni seçmek için internet üzerinden halk oylaması yapıyor ancak nihai kararı editörler veriyor.

DÜNYA-Amerikan Time dergisinin, iyi ya da kötü anlamda en çok gündem yaratan ismi seçtiği anket için oy verme işlemi geçen hafta sona ermişti. Bir darbeci ile Başbakan Erdoğan’ı kıyasladığı için AK Parti hükümetini kızdıran anket sonucunda ilk sırayı, Mısır’da Muhammed Mursi’yi deviren darbenin liderliğini yapan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah Sisi almıştı.

Oyların yüzde 26.2’sini alan Sisi’yi yüzde 20.8 ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan izlemişti. Üçüncü sırada ise yüzde 16.3 ile ABD’li şarkıcı Miley Cyrus yer almıştı. Ancak Time dergisi editörleri ‘Yılın Kişisi’ olarak Papa Francis’i seçti.

ESAD 4’ÜNCÜ OLDU

Editörlerin yaptığı listede Papa’yı sırasıyla ABD’nin dünya genelinde elektronik haberleşme ağını takip ettiğini ortaya çıkaran Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, eşcinsel hakları aktivisti Edith Windsor, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve ABD hükümetinin kepenk kapamasına neden olan Teksas Senatörü Ted Cruz izledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.