Belçika’da 10.000 adım kampanyası yeniden başlatılıyor

Belçika Flaman hükümeti, yakın zamanda yapılan bir anketin büyük bir grubun önerilen egzersiz standardını karşılayamadığını tespit etmesinin ardından bölgedeki insanları harekete geçirmek için 10.000 adımlık kampanyasına yeni bir soluk getiriyor.

Düzenli egzersiz de dahil olmak üzere sağlıklı bir yaşam tarzının önemini vurgulayan koronavirüs krizine rağmen, tüm yetişkinlerin sadece %64’ü haftada 2,5 saat orta ila yüksek yoğunluklu egzersiz yapıyor.

Pandemi, egzersizin sağlıklı bir yaşam tarzının önemli bir unsuru olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bir kampanya bildirisinde, sağlıksız bir yaşam tarzına sahip kişilerin, enfekte olduklarında ciddi şekilde hastalanma riski daha yüksektir” denildi.

Önümüzdeki dört yıl içinde, Flaman Sağlıklı Yaşam Enstitüsü, Sport Flanders, Flaman Logoları ve Bakım ve Sağlık Ajansı, komünlerin hareketlilik dostu olmalarını egzersiz fırsatlarıyla ilişkilendirerek farklı temalara odaklanacak.

Fırına bisikletle gitmek
İlk yıl boyunca, kampanya, şehirleri ve belediyeleri, “Her adım önemlidir” kampanyasına atıfta bulunan sokak işaretleri koyarak Flanders’daki insanları hareket ettirmeye yardım etmeye çağıracak.

Sokak işaretleri, mahalledeki faydalı yerler arasındaki küçük mesafelerin de ekstra adımlara yol açtığını gösterecektir.

“Her yolculukta sorgulayın: Fırına, kasap veya süpermarkete yürüyerek veya bisikletle gitmek daha sağlıklı ve belki de daha hızlı olmaz mıydı? Flaman Spor Bakanı Ben Weyts, “Bu refleksleri geliştirmeliyiz” dedi.

Kampanyaya katılan komünler – şimdiye kadar 218 Flaman şehri ve belediyesi (% 73) yatırım yapmayı ve sakinlerini daha aktif olmaya teşvik etmek için sokak tabelaları yerleştirmeyi taahhüt etti – hükümetten bazı önlemler almak da dahil olmak üzere önlemleri uygulamak için yardım alacak. hareketlilik dostu yerler.

Önümüzdeki yıllarda kampanya, belediyelerin egzersiz rotaları oluşturmasına, yayalar için tesislerin iyileştirilmesine EDACCO Ecological Development kurumu öncülüğünde Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliği içinde yerel egzersiz eylemlerinin oluşturulmasına yardımcı olmaya odaklanacak.