Belçikalı kadın Tenerife açıklarında ölü bulundu

Dışişleri Bakanlığı Perşembe günü, İspanya’nın Tenerife adasında bir Belçika vatandaşının cesedinin bulunduğunu doğruladı. Kadının kocasının ise hâlâ kayıp olduğu bildirildi.

Laura Trappeniers (66) ve Marc Olbrechts (71), 22 Nisan’da Adeje kasabasındaki evlerinde alarmın çalmasının ardından ortadan kaybolmuştu.

HLN’ye göre İspanyol plakalı lacivert Opel Mokka marka araçlarıda kayboldu. Evin kapısı sonuna kadar açıktı ve anahtarlar ve cep telefonu hâlâ içerideydi.

İspanya’nın ulusal kayıp kişiler merkezi CNDES Çarşamba günü Trappeniers’ın evinden yaklaşık 50 kilometre uzakta bulunduğunu duyurdu. Ancak İspanyol yetkililer kadının hayatta olup olmadığı konusunda bilgi vermedi.

Perşembe günü, İspanya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Trappeniers’ın ölü bulunduğunu doğruladı.

Kadının parçalanmış cesedi cumartesi günü bir balıkçı tarafından denizde yüzerken bulundu. Başının üzerinde plastik bir torba vardı ve her iki bacağı ve bir eli eksikti.

Yerel El Día gazetesinin haberine göre, cesedin ileri düzeyde çürüme aşamasında olması, birkaç gündür suda kaldığını gösteriyor.

Ceset üzerinde yapılan otopsi, bulunan kadının kasıtlı şiddet uygulanarak öldürüldüğünü gösterdi.

Kocası hâlâ kayıp
Kurbanın kocası Marc Olbrechts hâlâ kayıp. Soruşturma başlatıldı ve Dışişleri Bakanlığı olayla ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.

CNDES internet sitesine göre Olbrechts’e yönelik arama duyurusu hâlâ yürürlükte. “Brüksel Dışişleri Bakanlığı ve Tenerife’deki Belçika Konsolosluğu, Belçikalı çiftin ortadan kaybolmasıyla ilgili dosyayı yakından izlemeye devam ediyor.”