Bitcoin ile alışveriş çılgınlığı devam ediyor

Tesla- Bitcoin-2013-1ABD’nin Florida Eyaleti’nde 103 bin dolarlık Tesla marka bir otomobil Bitcoin ile satın alındı.

EKONOMİ-Dijital para birimi Bitcoin ile alışveriş çılgınlığı devam ediyor. Son olarak da ABD’nin Florida Eyaleti’nde 103 bin dolarlık Tesla marka bir otomobil Bitcoin ile satın alındı.

Elektrikli otomobili satın alan kişinin daha önce başka satıcıları da Bitcoin ile alışveriş yapabilmek için ikna etmeye çalıştığı, ancak uzun uğraşlar sonucunda bir otomobil galerisinden alım yapabildiği belirtildi. Galeri sahibi, satış haberinin duyulmasının ardından 10’dan fazla müşterinin daha Bitcoin ile alım yapmak için iletişime geçtiğini dile getirirken, Tesla ise bundan sonra Bitcoin’in satışlarda kabul edilip edilmeyeceği konusunda bir açıklama yapmadı.

bitcoin-porno-2BITCOIN NEDİR?
Bitcoin internete endeksli sanal bir para birimi. Hiçbir merkezi otoriteye bağlı olmadan dolaşıma giren Bitcoin ile yatırım yapılabiliyor, mal ve hizmet alımı gerçekleştiriliyor. Bitcoin kelimesi bilgisayar terimi ‘bit’ ile bozuk para anlamına gelen ‘coin’ kelimelerinden oluşuyor. Bitcoin transferlerinde kimlik bilgilerinin gizli tutulması her türlü yasa dışı finansal transfer için de kapıları açmış oluyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.