Brüksel’de Patlama!..

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan merkez tren istasyonunda bir patlama meydana geldiği açıklandı. (Gare Centrale) Merkez Gar kapatıldı. Tren seferleri kontrollü olarak devam ediyor. 1 ve 5 nolu Metro seferleri durduruldu. Polis, üzerinde patlayıcı olan bir kişinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Brüksel Merkez Tren İstasyonu’nda üzerinde patlayıcı olduğu iddia edilen bir kişinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Ulusal haber ajansı Belga’ya göre, Avrupa Birliği (AB) ve NATO gibi önemli kurumlara ev sahipliği yapan Brüksel’deki Merkez Tren İstasyonu’nda patlayıcı yüklü kemer takmış bir kişi etkisiz hale getirildi.

Bu arada küçük bir patlama sesi duyulurken, polis ve askerler çevrede güvenlik önlemi aldı. Tren İstasyonu etrafındaki yollar yaya ve araç trafiğine kapatılırken, polis helikopterleri alan üzerinde uçuş yaptı.

Belçika’nın ünlü turistik meydanı Grand Palace etrafında da sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Brüksel Zaventem Havalimanı ve Maelbeek metro istasyonunda 22 Mart 2016’da düzenlenen terör saldırılarında 32 kişi hayatını kaybetmiş, 270 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından başkent Brüksel’de alarm seviyesi önce en yüksek olan dörde çıkarılmış, daha sonra da üçe düşürülmüş, polis ve askerler önemli merkezler ve binaların önünde devriye görevine başlamıştı.

***

Polisin olay yerini kordona aldığı ve durumun kontrol altında olduğu ifade edildi. Polis yetkilileri tren istasyonunda üzerinde patlayıcı olan bir saldırganın etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İlk bilgilere göre olayda başka yaralanan olmadı.

***

Belçika Federal Polisi, Brüksel’deki bir tren istasyonunda patlama meydana geldiğini bildirdi. Patlamanın, olası bir terör saldırısı olup olmadığı, ölü ya da yaralı bulunup bulunmadığı konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Belçika Federal Polisliği Sözcüsü Peter De Waele, patlamanın ardından inceleme çalışmalarına başlandığını bildirdi.

BİR KİŞİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Belçika polisi bölgeyi kordona alırken istasyon boşaltıldı. Gelen ilk bilgilere göre üzerinde canlı bomba yeleği olan bir kişi etkisiz hale getirildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.