Brüksel’deki yeni yıl kutlamalarına şiddet gölgesi

Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşen yeni yıl kutlamalarına şiddet gölge düşürdü.

BELÇİKA- Grand Place yakınlarında çıkan kavgada bir kişi ensesinden tornavidalı saldırıya uğradı. 20-25 yaş arasında ve alkollü olduğu bildirilen genç adamın yoldan geçen araçlara sözlü tacizi sonrasında meydana gelen saldırı, araç sürücüsünün tornavidasıyla alkollü adamı ensesinden yaralamasıyla hastanede son buldu. Ameliyata alınan yaralının hayati tehlikesi olduğu bildirildi. Saldıran kişi ise göz altına alındı.

Tekrar Grand Place Meydanı yakınlarında bir kişi karnından bıçaklandı.

Brüksel’in Molenbeek semtinde yeni yılın ilk saatlerinde 3 kişinin şilahlı saldırısına uğrayan genç adam sırtından aldığı kurşun yarasıyla acil hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Kalbine yakın yere isabet eden kurşun çıkarıldıktan sonra hastanede tedavisine devam edilen gencin neden saldırıya uğradığı bilinmiyor. Saldırganların ateş ettikten sonra Grand Place yönüne doğru kaçtığı bildirildi.

De Brouckere Meydanı’na 20 Aralık tarihinde yeni yıla geri sayım için yerleştirilen dev ekranlar beklenen ilgiyi görmedi. Ünlü Times Meydanı’ndaki görüntülere benzerliğiyle dikkat çeken ekranlar görenler tarafından olumsuz eleştirildi.

Mont des Arts Meydanı’ndaki havai fişek gösterilerine yağmurlu hava ve terörist saldırısı tehditlerine rağmen önceki senelerdeki gibi ilgi büyük oldu.

Yapılan trafik kontrollerinde alkollü sürücü sayısı yüzde 5 olarak tespit edildi. İki kişiye uyuşturucu kontrolü yapıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.