Buffett, bu yıl kazancını en çok artıran işadamı oldu

Warren-Buffett-01Wealth-X’in zenginler araştırmasına göre bu yıl kazancını en çok artıran işadamı ABD’li Warren Buffett oldu. Buffett yıl bitmeden servetine 12.7 milyar dolar ekledi.

EKONOMİ-2013, krize rağmen zenginlerin kazançlarını daha da artırdıkları bir yıl oldu. 30 milyon doların üzerinde servete sahip kişilerin finansal hareketlerini inceleyen Wealth-X, bu yıl da zenginlerin kazançlarının ne kadar büyüdüğünü araştırdı. Şirketin beş kıtadaki 12 ofisinden yürütülen araştırma sonuçlarına göre, ABD’li işadamı Warren Buffett servetini yılın 345 gününde 12.7 milyar dolar artırarak listede ilk sıraya oturdu. Wealth-X verilerine göre Buffett, bugüne kadar servetine her gün 37 milyon dolar eklemeyi başardı.

GATES’İ GERİDE BIRAKTI
Forbes Zenginler Listesi’nde dördüncü sırada olan Buffett, 2013’teki bu performansıyla Bill Gates’i geride bıraktı. Gates, Wealth-X’in araştırmasında kazancını 11.5 milyon dolar artırmış görünüyor. Teknolojinin dahi çocuğu olarak bilinen Gates’in servetinin bu yıl 72.6 milyar dolara yükseleceği belirtiliyor. 2013’ün en hızlı kazanan ismi Buffett’ın 59.1 milyar doları aşan kazancının, Forbes listesinde onu bir basamak yukarı taşıması bekleniyor. Öte yandan geçen yıl listenin üçüncü sırasında yer alan İspanyol hazır giyim zinciri Inditex’in sahibi Ortega Gaona, Buffett’la aynı performansı gösteremedi. İspanyol milyarder Wealth-X’in araştırmasında ilk 10’a giremedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.