'Chanel' e-ticaret sektörüne giriyor

Chanel Iman-seksi-pozlar-2014-4Giderek büyüyen hacmi ile şirketlerin yeni gözdesi olan e-ticaret sektörü, lüks tüketimin de dikkatini çekiyor. Şimdilik azınlıkta kalan, e-ticaret kanalına sahip markalar arasına Chanel da katılıyor
Dünyaca ünlü lüks tüketim markası Chanel da online ortamda sadece tedarikçe olarak yer almak yerine artık kendi e-ticaret mağazasına açma kararı aldığı belirtiliyor.
Şirketin üst düzey yöneticisi Bruno Pavlovsky’nin Women’s Wear Daily’ye (WWD) yaptığı açıklamada Chanel olarak e-ticaret konusunda adım atmaya başladıklarını dile getirerek, tüketicilerin Chanel ürünlerini bulabilecekleri bir e-ticaret sitesini 2016 yılı içinde bekleyebileceklerini dile getirdi.
Chanel ile birlikte daha çok lüks moda markası da e-ticaret işine girerek, yeni cephelerde daha çok tüketiciye ulaşmaya çalışacağı öngörülüyor.
Ortada kesin bir tarih olmasa da Chanel’in önümüzdeki yılın Eylül ayında e-ticaret operasyonuna başlaması bekleniyor. Pavlovsky yaptığı açıklamada e-ticaret alanında yeni bir adım ve saf e-ticaret yapmaktan ziyade, müşterilerine bir “e-hizmet” anlayışıyla yaklaşabilecekleri bir kanal olarak gördüklerini de belirtmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published.